Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar Land Rover loni zvýšil prodej o 13 procent na rekord

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 4. 2016
57
Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR), která patří indické Tata Motors, prodala v loňském fiskálním roce, tedy za rok do konce března, rekordních 521.571 vozů.

Meziročně její prodej stoupl o 13 procent díky vysoké poptávce po jejích sedanech Jaguar XE a XF a sportovně-užitkovém modelu Land Rover Discovery Sport.

Prodej značky Jaguar se zvýšil o 23 procent na 94.449 vozů. Prodej značky Land Rover vzrostl o 11 procent na 427.122 vozů.

Automobilka současně uvedla, že rekordní byl i její březnový prodej, který stoupl o 29 procent na 75.303 vozů. Vyšší byl prodej ve všech regionech. Za leden až březen pak prodej vzrostl o 28 procent na 158.813 aut.

JLR v prohlášení dodala, že k vysokému růstu prodeje přispěly investice do nových produktů. Loni automobilka představila několik nových vozů a technologií.

JLR plánuje výstavbu továrny za 1,1 miliardy liber (37 miliard Kč) na Slovensku. Závod má zahájit výrobu v roce 2018 a ze začátku v něm vznikne až 2800 pracovních míst. V první fázi chce automobilka vyrábět na Slovensku 150.000 vozů ročně a později případně zvýšit výrobu na 300.000 vozů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Hammunasakra
Nejnovější čísla
Hammunasakra
| 10. 4. 2016
Nechápu první větu = co je to za blbost. Vysvětlíš?

Mě narozdíl od tebe neni šumák kde žiju = tobě jo? Když je kritika na místě = kritizuju. Ty si snad šťastnější ze se tady spousta motorů a třeba zesilovačů atd neprodává?

Bohužel spousty světovejch známejch firem ze všech možnejch oborů od oblečení třeba po ty auta u nás neni. Já bych chtěl aby bylo = tobě je to fuk?
Nezmiňuju eště smutnější fakt že jich to tady spousta zkusilo a odešlo

Vidim že na IS200t máš opačnej názor než Ondřej - v čem přesně? Fakt 180 kW ve střední třídě považuješ za podměrečnejch? Myslim že reálnej průměrnej výkon nově prodanýho vozu v Evropě by tě dost šokoval

Když to beru velikostně dá se hodně dobře uvažovat o kupé od IS = byť u nás se s atmo 3,5 litrem neprodává. Ale velmi v poho je 200t - 180 kW považuju za evropský optimum = lidí kterejm to nestačí spíš kecaj. Řidičů kterejm to ve střední třídě fakt nestačí a uměj využít víc moc nebude

GS450h je obrovskej nadprůměr i ve vyšší střední = i tam chudý evropani kupujou nejvíc kupujou výrazně slabší naftu. Bohužel se to moc nezveřejňuje ale když narazíš na statistiku prodejů motorů bejvá to docela děs běs hrůza slabota. Nemíváš pocit?

GS450h je na okruhu rychlejší než Alpina B5 = to bych nenazval první použitelná verze ;-)
Nejnovější čísla
webpaja
| 10. 4. 2016
Možná by tví klienti ocenili tu o tom, jak žijí v zaostalém světě. Je mi šumák jak nazýváš evropu, kritizovat umí naprosto každý. Pravda je, že u nás prostě IS končí na podměrečných motorech a první auto o kterým se dá uvažovat je GS450h. ;-)
Avatar - Hammunasakra
Nejnovější čísla
Hammunasakra
| 10. 4. 2016
To je skoro stejná perla jako s tou statistikou poruchovosti ;-)

Kdybys byl američan, australan, asiat, afričan.. V Antarktidě a Evropě se prostě neprodává :-)

Dělám do audiovizuální techniky a tam je to eště horší = možná polovina věcí se sem nevozí - holt smůla

Je jedno co kdo napíše = podstata je že Lexus nabízí ve všech modelech výborný výkonný motory. Dokonce atmo :yes:

Že se některý motory nebo modely aut a bohužel nejen aut v Antarktidě a podobně zaostalejch oblastech vůbec neprodávaj je irelevantní nebo? ;-)

Nabídka pohonných jednotek Lexusu mi přijde velmi dobře promyšlená a zajímavá. Plus patří k těm nejspolehlivějšim - což se i přes tvou praxi tvořící nějaký nula celá nula nula nula.. promile celkovejch statistik o německejch prémiovejch výrobcích říct nedá
Nejnovější čísla
webpaja
| 10. 4. 2016
[odkaz]

Ukaž mi prosím ten LEXUS IS350 ;-). Já ho nikde nevidím a co nevidím, to nezkusím a co nezkusím, to je mi jedno, protože poznaný zlo je lepší než velmi teoretický poznaný dobro ;-)

Pojďme se pro změnu bavit jako lidi, co mají OP, ŘP a něco odjeto...ne jako kluci diskutující nad tím, co kde jaký novinářský strejda napsal :-! :-)
Avatar - Hammunasakra
Nejnovější čísla
Hammunasakra
| 9. 4. 2016
Tak s touhle statistikou si mě dostal :yes: >:-[]

[odkaz] [odkaz] [odkaz] ;-)