Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jaguar ukončí výrobu X-Type, zruší 300 pracovních míst

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 15. 7. 2009 • 01:19
44
14
Zobrazit náhledy (44)
Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type Jaguar X-Type
Automobilka Jaguar v letošním roce ukončí výrobu modelu X-Type, což povede k zániku 300 pracovních míst v její továrně v britském městě Halewood. Letos hodlá výrobce přerušit provoz této továrny na další tři týdny kvůli slabé poptávce.

"Maloobchodní prodej skupiny Jaguar Land Rover klesl v uplynulých deseti měsících o 28 procent," upozornil generální ředitel automobilky David Smith. "Uskutečnili jsme nebývalé kroky ke snížení nákladů, včetně sníženého objemu výroby, výrazné redukce investičních plánů a zániku 2200 pracovních míst," dodal.

Sedan X-Type byl uveden na trh v roce 2001 s cílem přilákat mladší kupce a zvýšit objem prodeje značky. I když šlo o modelovou řadu s nejvyšším objemem výroby, plánovaného počtu 100 tisíc prodaných vozů ročně nikdy X-Type nedosáhl.

Nejúspěšnějším rokem byl 2003, kdy se prodalo přes 50 tisíc vozů. V roce 2006 bylo vyrobeno 29.394 vozů této řady, v roce 2007 už jen 21.188 kusů a loni sestupný trend dále pokračoval. Celkem za 8 let Jaguar vyrobil 350 tisíc vozů X-Type.

Automobilku Jaguar Land Rover v loňském roce koupila indická společnost Tata Motors od amerického koncernu Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (přes 42 miliard Kč).

Témata
Avatar - euro89
16. 7. 2009 22:29
nevzdávat to!
X-Type sice neměl požadovaný úspěch, ale dofám, že mu Jaguar představí nástupce. Jaguar potřebuje mít zastoupení v důležitý střední třídě a postupně si získávat i klientelu z řad majitelů C-Klasse nebo 3er... Mě osobně se designově strašně líbil a jedinej důvod, proč bych si ho nekoupil je, že pod slušivim kábatem je to jen Mondeo ;-\ Ale teď už pod vedením Taty technika Fordu naštěstí nehrozí, takže se na nový "šelmy" moc těšim. Zatim nový modely XF a XJ vypadaj na jedničku s hvězdičkou :yes: :yes: ;-)
Avatar - Pierro
16. 7. 2009 10:04
Re: X-Type
zabiju!!!!! 8-s >:-[]
Avatar - white label
16. 7. 2009 09:40
Re: čínská ?
Co myslíš konkrétně tím ..."jinak"...?
16. 7. 2009 09:39
Re: X-Type
hochu hochu, že ty jsi pořádně nestudoval ty jazyky. Jak tam vidíš v názvu X, hned myslíš že to je EXEO. Tohle je jen přebastlenej Ford >:-[] žádná vyzrálá prémiovka pro eurodrzka tvého formátu :-!
16. 7. 2009 09:27
Re: X-Type
podla mna je velka skoda, ze x-type konci. Uz to vyzeralo ze jaguar nasiel sposob, ako dostat svoje auta k ludom vo vacsom pocte. Je to vlastne jediny "ludovy" jag, ktory obcas aj stretavam na cestach...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud