Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jak na čištění disků kol: Proč je dobré ředit

Tomáš Hadač Tomáš Hadač 7. 5. 2020 • 19:48
22
3
Zobrazit náhledy (22)
Jak vyčistit disky kol Dále zředěný produkt nanášíme nejprve na detailingové štětce (můžete klidně použít malířské) a posléze též na disky – a to ze vzdálenosti třiceti centimetrů Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol Zbavit se zbytků špíny je možné dvěma způsoby: buď utěrkou s dlouhými dutými vlákny, nebo opláchnutím vodou. My stahujeme nečistoty utěrkou a disky ještě pro jistotu oplachujeme. Stačí pět minut a výsledek je zřejmý na první pohled Jak vyčistit disky kol Jak vyčistit disky kol

Řada lidí považuje disky kol za jedny z nejdůležitějších částí vozu. Nemýt a nemít je tak v perfektním stavu by byla škoda, nemyslíte?

Když jsme se na akci Auta na náplavce, kterou pořádá Svět motorů, přítomných hvězd ptali, čeho si všimnou na voze jako první, spousta z nich odpověděla disky kol: šlo třeba o vítězku soutěže Česká Miss 2019 Barboru Hodačovou nebo brankáře fotbalové reprezentace Tomáše Vaclíka. Jak tedy mít disky v nejlepší kondici?

Malířské štětce

„Pokud se disky rozhodnete cídit společně s pneumatikami, tak rozhodně ne ihned po jízdě. Vyšší teplota gum totiž vede k rychlejšímu vysychání produktů,“ podotýká odborník na tuto problematiku Tibor Maňas. Co se týče nabídky přípravků, pořídit lze lahvičky v rozmezí od 100 do 500 Kč. „Tady bych upozornil na to, že množství z nich je možno ředit s vodou, čímž ušetříte v součtu až tisíce korun,“ pokračuje Tibor. Námi používaná nabízí poměr 1:6. Klíčové nicméně je, že u drtivé většiny produktů to vůbec jde. Jen poměry se liší, což zjistíte přečtením návodu. Kromě přípravku budete dále potřebovat utěrku (nejlépe s dlouhými dutými vlákny) a štětce. Vystačíte si s malířskými, byť speciální detailingové skýtají samozřejmě vyšší komfort.

Povinné proplachování

Začátek procesu tvoří smíchání přípravku s destilovanou vodou v poměru 1:6. „Směs netřepejte, ale jemně promíchávejte,“ konstatuje Tibor. Poté už stačí nastříkat zředěný produkt na štětce a na samotné disky ze vzdálenosti třiceti centimetrů a krouživými pohyby sundávat nežádoucí nečistoty. „Doporučuji párkrát štětce propláchnout vodou či kompletně vyměnit. Až vyčistíte všechna místa, stáhněte disky za pomoci utěrky nebo disky prostě opláchněte vodou,“ uzavírá Maňas k postupu, který zabere maximálně pět minut.

Svět motorů 18/2020 Svět motorů 18/2020

Související články

Témata
Avatar - lordlord
7. 5. 2020 14:54
dřív
dnešní eko čističe moc nezvládnou. Tak před 15 lety dokázal smýt i asfalt bez výrazného drhnutí.
7. 5. 2020 09:59
Čištění disků
Skvělé a levné
Milit. Domácí čistič.Chvilku nechat působit a pak jen přejet smetáčkem.
Avatar - KANKUNEN
7. 5. 2020 09:39
Asi tak
5 sekund postřik z Lidela za 39 Kč , za minutu 30 sekund Wapka, hotovo. K dokonalosti pak jedině houbičkou. Ale ruce levé dělají rády z komára vola.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud