Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jannarelly Design-1: Je tohle nejdivnější vstup do interiéru?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 2. 2017 • 06:43
11
Zobrazit náhledy (11)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
Malá automobilka Jannarelly si pro svůj prozatím jediným model, jímž je dvoumístný roadster Design-1 připravila novinky, s nimiž se přiblíží zákazníkům, kteří nemají rádi, když na ně fouká.

Jannarelly Design-1, jehož oficiální odhalení se odehrálo koncem roku 2015, je silně ovlivněn liniemi Ferrari 250 Testa Rossa z druhé poloviny padesátých let a to především v oblasti přídě a provedení předních blatníků, i když na řadu odkazů lze narazit i na zádi.

Inspirace slavným vozem italské značky se projevila i na tvaru a výšce čelního skla, o němž lze říci, že téměř neexistuje. Zvolené řešení je sice na pohled atraktivní, ale jen málokdo má rád, když je při řízení svého vozu vydán na pospas počasí. U Jannarelly jsou si této skutečnosti plně vědomi a připravili si proto pro svůj roadster stylové a zároveň velmi praktické doplňky.

Prvním z nich je plnohodnotné čelní sklo a tím druhým pak především pro evropský trh určená střecha. Tu tvoří dva díly, z nichž první je na pevno usazen na zádi a obsahuje i pevné zadní okno, zatímco druhý je na pantech uchycen v oblasti sloupků čelního skla a včetně bočních oken se pro přístup do interiéru odklápí směrem nahoru a vpřed.

Posádka vozu tak může počítat s plnohodnotnou ochrannou před nepřízní počasí, ale zároveň musí počítat s tím, že bude středem pozornosti při každém nastupování i vystupování.

Jannarelly Design-1 se svým designem sice inspiroval na přelomu padesátých a šedesátých let, ale jeho technika je naprosto současná. Základem vozu je prostorový rám z ocelových trubek s hliníkovými panely, v němž je pohonná jednotka překvapivě uložena nad zadní poháněnou nápravou.

Pro pohon Jannarelly Design-1 byl zvolen atmosférický vidlicový šestiválec o objemu 3498 cm3 s výkonem 224 kW (304 k) a točivým momentem 371 N.m. Tento motor původem údajně od Nissanu roztáčí kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Roadster s karoserií z plastů a kompozitních materiálů je při rozvoru náprav 2425 mm dlouhý 3860 mm, široký 1840 mm a vysoký 1080 mm. Při pohotovostní hmotnosti 780 kg má být provedení pro rok 2017 schopné akcelerace z 0 na 100 km/h za 4,0 s a dosahovat maximální rychlosti okolo 220 km/h.

Plně funkční Jannarelly Design-1 se představil v loňském roce a v letošním roce se mají svých vozů dočkat první zákazníci. Pro evropský trh, kde je značka oficiálně zastoupena prozatím jen ve Francii a Španělsku je cena stanovena na 76.900 euro (zhruba 1.970.000 Kč).

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku