Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Japonský úpravce si pohrál s Rolls-Roycem Cullinan. Co říkáte na výsledek?

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 10. 2020 • 18:35
12
Zobrazit náhledy (12)
Wald International Black Bison Wald International Black Bison Wald International Black Bison Wald International Black Bison Wald International Black Bison Wald International Black Bison Wald International Black Bison

Možná vám to také připadá zvláštní, ale zřejmě existují lidé, kterým Rolls-Royce Cullinan připadá nevýrazný, obyčejný a nenápadný.

Pro takové zákazníky naštěstí existují různí úpravci a výrobci tuningových doplňků. Jako třeba japonská společnost Wald International, která přichází s vlastní verzí luxusní SUV. Jmenuje se Cullinan Sports Line Black Bison Edition.

Černý lak tu doplňují různé chromované detaily a o patřičně agresivní výraz se pak starají sportovní doplňky - nové nárazníky, nové prahy, zadní spoiler nebo nápadný difuzor.

Cullinan Black Bison je také ve srovnání se standardní verzí podvozkem blíž silnici. Vzduchové zavěšení stejně jako u tovární varianty umožňuje měnit světlou výšku.

Pozornost určitě upoutají také obrovská kola, kované disky mají průměr 24 palců.

Jestli Wald International nabízí i nějaké úpravy pohonného ústrojí, nevíme. Vzhledem k absenci takové informace v oficiálních materiálech o tom pochybujeme.

Cullinan je však i v sériové podobě dostatečně výkonným automobilem. Pod kapotou ukrývá dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,75 litru, který dává nejvyšší výkon 420 kW a maximální točivý moment 850 N.m. Zhruba 2,7 tuny vážící SUV díky tomu zrychluje z klidu na stovku za 5,2 sekundy a jede až 250 km/h.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud