Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeden nadšenec si takhle v Anglii zrenovoval starého Rapida. Jak se vám výsledek líbí?

Martin Tolar Martin Tolar 30. 3. 2019 • 13:04
10
11
Zobrazit náhledy (10)
Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Rapid

Staré škodovky bývaly - a možná pořád jsou - ve Velké Británii terčem posměchu. Tento upravený Rapid si to ale nezaslouží.

Kupé Garde a Rapid dnes mají takřka kultovní postavení, hlavně u nás, v České republice. Měl jsem možnost řídit jak Garde, tak Rapid (dokonce dva), a pokud vás primárně zajímá příjemné svezení, rozhodně bych vám doporučil mladší z obou kupé s větším rozchodem kol. Zvláště s motorem 136 a pětistupňovou převodovkou není Rapid vůbec špatný, i když samozřejmě je to pořád stará Škoda.

Kouzlu starých československých kupé propadl i Polák Łukasz Sochacki , který žije v Anglii. Právě tam si nechal dovézt i svého Rapida z roku 1989, který ale nebyl v úplně ideálním stavu. A tak se Sochacki pustil do práce, na jejímž konci Rapid vypadá spíš jako starší Garde. Ale s řadou úprav.

Veteránisté si možná budou při pohledu na jeho auto rvát vlasy, nám se však docela líbí. Není samozřejmě tak autentické, ale pokud by jej nepřestavěl, patrně by jeden Rapid skončil místo na silnici ve šrotu. A Sochacki to auto vážně nepostavil ošklivé. Má krásný lak, snížený podvozek a další decentní úpravy. A pohrál si i s motorem, kde se dostal na výkon 85 koní.

Při pohledu na fotky je také vidět, že se podoba neustále vyvíjí. Na starších obrázcích najdeme například jiná kola nebo žlutá světla, na novějších už jsou "lampy" schované za roletkami.

A jak se jeho výtvor líbí vám? Negativních reakcí prý Łukasz moc nemá, naopak, většinou se oranžové kupé líbí. Už několikrát se majitel, který má evidentně rád i další vozy bývalého východního bloku, se svým Rapidem dokonce dostal i na titulky britských motoristických časopisů. Pro propagaci starého kupé mladoboleslavské automobilky toho tedy udělal docela dost.

Foto: Łukasz Sochacki

Související články

Témata
Avatar - CICERO
31. 3. 2019 18:44
Re: Opravdu RAPID?
Taky Tě mám celkem rád Hamuňáčku... (jsi má velká láska :D,stejně jako Win dízl ,Ozzman občas holden2,když nemá krámy na mouše a Dolfy co je zase Tu!, když nemá moc vzpomínek na pervitin... ), a Zeman? :D, co myslíš, jsem socialista,levičák? :D (k tomu se dostanu) Já ho volil pro prdel, z duvodu, že to tady ještě nebylo a chtěl jsem podpořit ten národní sociální experiments volbou prezidenta a následky ztoho plynoucí ;-) A ono to vyšlo, Drahošovi navzdory.... To video znám delší dobu... je na konci hodně trapné, bez nápadu a hlubšího smyslu,asi poplatné osobám, které ho udělali... Ale graficky to celkem ušlo... Kdo je vlastizrádce, nebo jen zrádce? Ha... To nikdo vesměs nepozná, do doby než přijde nějaka krize (v přátelství,rodině, státu...) .... Za svůj mladý život, jsem byl u 5x voleb 2x poslaneckých 1x prezident 1x senát... :-) ((tím se dostáváme ke krásnému odhalení koho jsem kdy volil)) Ale předem Vám říkám: je to větší HIGH Five než cokoliv v praze z ulice, je to čistý příběh života, jednoho mladého muže ve středoevropské postkomunistické republice :-) (Tím budeme zatížení než zemře poslední levičák, takže navždy :D a ted vážně, racionálně a hlavně korektně!!! ) Následující odpověd na otázku: KOHO JSEM KDY VOLIL je esence dokonalosti a reality života a ´´symbiozi´´ s vlastní rodinou a státem, stalo se, co se stalo a leč si tady spouta lidí myslí, že jsem nesvéprávný a dementní člověk bůh ví na jakých drogách... Jsem rád za své rozhodnutí, protože mě naučilo mnohému... Takže: moje první volby: Pos.Snem. rok 2013: Ano 2011 (volba rodiny,mé první volby,a ztráta v důvěru demokracie :D Takové to, dostal sem obalku a musel sem... hej nevim co bylo za konstalaci hvězd... Ale bylo by zajimavy se zeptat jak to měli ostatní rodiny a jestli za to nemohl už tenkrát Putin, nebo Čína či Agrofert a jeho P.R. oddělení... ) Pos.Snem. rok 2017:...šel jsem sám, z ostatních příslušníků rodiny, které jsem měl do té doby ještě trochu upřímně rád, se stali srab
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2019 16:29
Re: Opravdu RAPID?
To je divný tebe mám docela rád zatimco vlastizrádce https://www.reflex.cz/clanek/video/91742/milos-zeman-porazen-viralni-video-ukazuje-kdo-dokaze-premoc i-zleho-prezidenta.html nějak ne a Ne a NE a je mi z něj eeeee
Avatar - CICERO
31. 3. 2019 16:20
Re: Opravdu RAPID?
Hamuno, já to se.u, tady je to samý ´´Odbornýk Pražský´´, běžte na ulici před ´´lidový dům´´, střihněte si ting tangl s Durdenem a vykládejte: Prostě jako prostě kámo, kámo, kámo, kámo. To je Kámo RAPID :D jako fakt kámo a kámo, jezdí na meth od Půa Kááááá-mo - tenhle příspěvek psal někto, komu je třináct let a píchal si trávu s pervitinem pod nehet... Takže asi tak, tady k takové té báječné žurnalistice typu: ctr/c ctr/v ´´žumpalistice´´, no... ;-) Já mám, školu Miloše Zemana, už jsem roky vyšlechtěný křišťál... :D Stal jsem nekonečným vítězem všech vašich duševních válek!!!
Avatar - Hammunasakra
31. 3. 2019 12:17
Re: Opravdu RAPID?
https://www.autojournal.cz/v-britanii-jezdi-nadherna-skoda-garde-z-puvodniho-rapidu-136-si-ji-predel al-nadsenec/
30. 3. 2019 23:50
Re: Opravdu RAPID?
Garde 89? E-Ee! Proste rapid se starejma dilama. Opticky ty auta byly skoro stejný.prave ze na škodovku 89, šly namontovat věci ze 70. let. Pokrok nezastavíš, a v rámci RVHP už vůbec ne! >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku