Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeep Patriot EV: Nový příspěvek k čisté budoucnosti

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 1. 2009 • 12:48
10
1
Zobrazit náhledy (10)
Jeep Patriot Jeep Patriot Jeep Patriot Jeep Patriot Jeep Patriot
Koncern Chrysler LLC na autosalonu v Detroitu předvádí portfolio svých vozů s označením EV, mezi nimiž je vedle konceptu 200C EV novinkou i Jeep Patriot EV se stejným systémem pohonu.

Jeep Patriot EV se od sériových modelů poháněných spalovacími motory svým exteriér prakticky neliší a jediným rozdílem na vzhledu je pouze lak karoserie s viditelným rozměrným označením na bocích.

Pětidveřové SUV, s karoserií dlouhou 4409 mm, širokou 1755 mm, vysokou 1669 mm a rozvorem náprav 2634 mm, pod svou kapotou ukrývá podobný pohonný systém jako koncept Chrysler 200C EV. Což znamená, že pohyb vozu zajišťuje elektromotor o výkonu 150 kW (200 k) napájený z Li-Ion baterií. Při jízdě pouze na energii z akumulátorů je dojezd Jeepu zhruba 64 km.

Pro výrazné prodloužení dojezdu je součástí pohonného systému i spalovací motor o výkonu 45 kW (60 k), sloužící jako generátor elektrické energie. Při využití spalovacího motoru se dojezd vozu zvýší na 644 km.

Jeep Patriot EV má na rozdíl od svých sériových příbuzných pouze pohon předních kol. SUV dosahuje maximální rychlosti okolo 161 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne přibližně za 8 sekund.

Tento koncept doplňuje rodinu vozů koncernu Chrysler LLC, kterou v současnosti tvoří nový Chrysler 200C EV, ten jako jediný není odvozen od sériového modelu, následují vozy Chrysler Town & Country EV, Jeep Wrangler Unlimited EV a Dodge Circuit EV. Trojice posledně jmenovaných je na autosalonu v Detroitu také vystavena, ale jejich premiéra proběhla již začátkem loňského podzimu.

Související články

Témata
15. 1. 2009 10:02
uz se tesim
as zacatkem noveho desetileti bude pulka sveta stavet elektricke zasuvky v blizkosti parkovaciho mista jejich auticka :-) docela me ale mrzi ze na zadnem z EV nevidim na strese aspon naznam solarniho panelu, pri plochach strech jaka tahle auta maj by se tam nejaky 200-250W kus docela vpohode vesel a v mistech kde sviti slunce ozavado (treba kalifornie) by se tak zvetsil dojezd o par km

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud