Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jenom malý ťukanec? Oprava může být složitější a dražší, než se zdá

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 7. 2020 • 02:56

Chvilka nepozornosti, nebo nenadálá dopravní situace a už se to ťuká. A i když jde na pohled jenom o drobné poškození, oprava se může hodně prodražit.

Právě podobným malým ťukancům mají zabránit nejmodernější asistenční systémy, jenže ty nejsou za prvé samospásné a nezvládnou za řidiče vyřešit vše. A za druhé mohou následně velmi prodražit opravu.

Nejrůznějších senzorů a kamer je totiž na nejnovějších autech celá řada a už rozhodně neplatí, že se týkají pouze nejdražších modelů. Jasně, čím vyšší kategorie, tím ještě složitější technika. Alespoň základní asistenci však v dnešní době musí povinně zvládnout i ta nejmenší a nejlevnější auta, což znamená v prvé řadě jejich vyšší cenu. A ano, následně pak vyšší částku za kdysi triviální opravu v servisu.

A nejde jen o zmíněné senzory a kamery, na jejichž kalibraci jsou nejlépe připraveni v autorizovaném servisu, do konečné sumy stále více promlouvá třeba i nákladná osvětlovací technika… A to se pak z jednoho celkem nevinného nedobrzdění může stát hodně nepříjemná a hlavně drahá záležitost.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku