Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jeremy Clarkson oficiálně končí v BBC, nebude mu prodloužena smlouva

Jan Mička Jan Mička 25. 3. 2015 • 10:37
154
BBC dnes rozhodlo o budoucnosti Jeremyho Clarksona, potažmo celého televizního pořadu Top Gear. Jeremy Clarkson končí v televizi BBC, která mu neprodloužila smlouvu.

Veškerý kolotoč kolem Jeremyho Clarksona a televizního Top Gearu se rozjel na začátku března po zprávě, že byl moderátor na čas suspendován a vysílání pořadu bude pozastaveno. Postupem času začaly na povrch vyplouvat spekulace o napadení producenta Oisina Tymona, které se naneštěstí ukázaly jako pravdivé.

Taková zpráva byla pochopitelně pastvou pro oči Clarksonových odpůrců, kteří si na něm smlsli a div jej v očích veřejnosti neproměnili ve zrůdu. Celá aféra prý vznikla kvůli chybějícímu cateringu na natáčení. Jak jsme se později dozvěděli, měl jeden z hotelů, ve kterém moderátor se svým štábem bydlel, zavřenou kuchyň v době, kdy dostal „Jezza“ po natáčení chuť na steak s hranolky. Pohrdnul prý studenými obloženými mísami a producenta Oisina Tymona, který přípravu alespoň provizorního pokrmu vyjednal, dvacet minut slovně napadal, až to nakonec nevydržel a napadl ho fyzicky.

Žádná ze zúčastněných stran se nechtěla k ničemu vyjadřovat a čekalo se až na zveřejnění výsledků interního šetření ze strany BBC. Clarkson však již v mezičase naznačil, že s BBC nadále spolupracovat nechce. Celá aféra se dala chápat jako východisko ze stereotypu, kterým se pro něj natáčení Top Gearu mohlo stát. Zbylí dva moderátoři však bez „Jezzy“ v natáčení pokračovat nechtějí.

Tak či onak je již nyní jasné, že s pořadem Top Gear, jak ho známe, je konec. Podle oficiálních informací BBC totiž nebyla Jeremymu Clarksonovi prodloužena smlouva na základě fyzického napadení, které se skutečně odehrálo, a o kterém jsme již psali. Další scénář je nejasný, BBC však má snahu vysílání obnovit s použitím materiálů, které již natočilo.

Z protokolu o vyšetřování, který na svých stránkách zveřejnilo BBC, vyplývá, že Jeremy Clarkson incident sám nahlásil managementu BBC. Incident se stal 4. března 2015, byli vyslechnuti svědci a další lidé s tím spojení.

Oisin Tymon následkem úderu utrpěl otok a krvácel mu ret. Clarkson jej opakovaně urážel a vyhrožoval, že se postará o jeho vyhazov. Celá hádka se udála za přítomnosti dalších lidí a Tymon skutečně věřil, že přišel o práci. Podle zprávy se šokovaný producent sám dopravil na ošetření.

Jeremy Clarkson v následujících dnech podnikl několik pokusů o omluvu Oisinu Tymonovi, ať už prostřednictvím textové zprávy, mailu nebo osobně. James May nazval celou situaci tragédií. „Opravdu k tomu nemám co říct. Je mi líto, že tak malý incident přerostl v něco tak velkého. Znám už jenom posledních pár minut. Pokud mě omluvíte, musím napsat seznam věcí pro mé Ferrari," řekl May novinářům.

Vyjádření napadeného producenta Oisina Tymona zveřejnil server theguardian.com: „Respektuji rozhodnutí Lorda Halla (šéfa BBC) a jsem vděčný BBC za rychlé a důkladné prošetření incidentu i navzdory mediálnímu zájmu a spekulacím. Pracoval jsem v BBC deset let, tento program miluji. Za tu dobu se mezi Jeremym a mnou vyvinul pozitivní pracovní vztah, je jedinečný talent a jsem si vědom toho, že bude mnohým líto, jakým způsobem končí jeho účast v pořadu.“

Richard Hammond se k situaci vyjádřil na Twitteru: „Smutné ukončení éry. Všichni tři jsme hlupáci jiným způsobem, ale dohromady je to neuvěřitelná jízda!“

Související články

Témata
26. 3. 2015 14:45
Re: Liga spravedlivých
joj, chybička se vloudila, omlouvám se weboví přátelé ;-) :yes:
Avatar - _Karel_
26. 3. 2015 14:31
Re: Liga spravedlivých
:-) :yes:
Avatar - Katikakus
26. 3. 2015 12:17
Re: anglictina
Micka
Avatar - Emel
26. 3. 2015 09:53
Re: To je tedy síla
Nutno doplnit, že je to "nebo" ve smyslu nevylučovacím... ;-)
26. 3. 2015 09:32
Nakonec je to asi dobře
Je naděje, že stará TG trojka vytvoří obdobný pořad v jiné TV, který tímto vším získá výrazný impuls. A v případě, že takový pořad vznikne, se určitě můžeme těšit na spoustu vtipů na adresu BBC, jejich manažerů a jídlonosičů.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku