Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Jezevčíci, kam se podíváš. Co všechno výrobci natáhli?

David Bureš
Diskuze (6)
Někteří zákazníci žádají co nejvíce prostoru na zadních sedadlech. Výrobci jim v mnoha případech vycházejí vstříc.

Novinky prezentované na letošním ročníku pekingského autosalonu dokázaly, že na čínském trhu jsou nadmíru oblíbená auta s prodlouženým rozvorem. Některé takové vozy se ale neprodávají jen v Říši středu, známe je i z českých silnic.

Velikost je u čínských zákazníků znamením prestiže, a proto jsou takové natažené automobily v nejlidnatější zemi světa tolik populární. Jejich obliba je způsobena i tím, že mnozí čínští zákazníci se nechávají vozit osobními řidiči, a tak před jízdními vlastnostmi preferují prostornost na zadních sedadlech. A právě tu jim protažený rozvor dokáže poskytnout.

V souvislosti s tím nepřekvapí, že natažený rozvor najdeme především u vozů luxusních značek, u nichž si klienti za vyšší komfort rádi připlatí. Jen na pekingském autosalonu takového „jezevčíka“ představily všechny značky německého luxusního tria. Audi se pochlubilo novou A4L, BMW nataženou X1 a Mercedes protáhnutou novou třídou E. Tyto modely jsou přitom v Číně standardem, evropskou „krátkou“ A4, X1 nebo E-Klasse v čínském portfoliu těchto výrobců vůbec nenajdeme.

Nejen luxusní značky však takový automobil nabízí. Třeba Škoda na čínském trhu zabodovala nataženým Yetim, který je o 52 mm delší než evropská varianta.

Automobily s nataženým rozvorem se ale neomezují jen na čínský trh. I v Evropě jsou takové vozy známé. Delší verze se ale na starém kontinentu omezují vlastně jen na modely luxusní třídy, takového jezevčíka opět nabízí Audi (A8L), BMW (7 Long) i Mercedes (S s prodlouženým rozvorem). Komu by pak nestačil „normální“ Rolls-Royce, je tu pro něj natažený Ghost EWB nebo dokonce Phantom EWB.

Speciální kategorií jezevčíků jsou i reprezentativní limuzíny. Stuttgartská automobilka dnes navazuje 6,5 metru dlouhým modelem Mercedes-Maybach Pullman na někdejší Mercedes 600 Pullman, přičemž tato limuzína se nedávno dočkala i konkurenta od čtyř kruhů. Audi totiž letos představilo na zakázku stavěné A8 L extended. Bentley pak do stejné kategorie zamířilo modelem Mulsanne Grand Limousine. Kdo by se nespokojil ani s tím, musí se už poohlédnout u externích firem po pořádně natažené limuzíně...

David Bureš
Diskuze (6)
1. 5. 2016 00:28
Reklama
Víte co, strčte si tu galerii mezi půlky. Aby mi během prvních 30 obrázků naskočila 6x reklama na tu stejnou věc....to není moc normální.
30. 4. 2016 16:49
Re: Octa
To je predĺžená verzia O I. Medzi prednými a zadnými dverami je kúsok karosérie "navyše".
Avatar - lordlord
30. 4. 2016 08:48
.
prodloužená auta na fotkách nemají skoro zatmavená okna a obyčejná auta mají na promo fotkách zatmavená i přední
Avatar - Pekelná Micinka
30. 4. 2016 01:01
L
Snad se nepletu, ale mám za to, že jsem četl, že XJ vzniklo nejprve jako dlouhá verze a potom teprve jako SWB a to právě proto, aby to nevypadalo, že LWB vzniká tak, že v továrně navaří doprostřed 15 cm kus navíc.
Avatar - Warrual
29. 4. 2016 22:31
Octa
Ta krátká jedničková Octávia je tam jako provokace? ;-)