Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Juiced Bikes Scorpion oživuje styl klasických mopedů a připomíná Babettu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 10. 2019 • 19:27
16
1
Zobrazit náhledy (16)
Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion Juiced Bikes Scorpion

Kalifornská společnost Juiced Bikes se soustředí především na výrobu elektrokol, ale její nejnovější projekt s názvem Scorpion se svým stylem přibližuje kdysi tolik oblíbeným mopedům.

Společnost Juiced Bikes založil Tora Harris, promoval na Princetonské univerzitě s titulem v oboru strojního a leteckého inženýrství, v kalifornském San Diego v roce 2009. Tento muž je mimo jiné i pětinásobným amerických šampionem ve skoku vysokém a v této sportovní disciplíně reprezentoval Spojené státy americké v roce 2004 na olympijských hrách.

V současnosti se však Tora Harris se svou společností věnuje vývoji a výrobě poměrně robustně působících elektrokol. Mezi ta lze vlastně zařadit i nejnovějšího zástupce značky Juiced Bikes v podobě modelu Scorpion, i když ten svým designem míří mezi mopedy a vzhledově se přibližuje u nás kdysi tak rozšířené Babettě, jejíž výroba probíhala v podnicích ZVL na Slovensku.

Juiced Bikes pro svůj Scorpion ovšem nepoužívají pro někdejší mopedy tradiční dvoutaktní jednoválec o objemu kolem padesáti kubických centimetrů, ale sází na dnes zcela běžný elektromotor, který má u standardního provedení výkon 750 W a pro tzv. Hyperscorpion až 100 W.

Scorpion s 52voltovou baterií s kapacitou 673 Wh má na jedno nabití nabízet dojezd přes 70 km a maximální rychlost 45 km/h. Hyperscorpion má mít s kapacitou 998 Wh dojezd až kolem 120 km a maximální rychlost v elektrickém režimu přes 48 km/h.

V současnosti se Scorpion dostal z fáze konceptu k plně funkčním prototypům a společnost Juiced Bikes se snaží získat finance na spuštění sériové výroby i prostřednictvím kampaně na příspěvkovém portálu Indiegogo.

Zdroj: Juiced Bikes

Související články

Témata
1. 10. 2019 12:20
Xiaomi
Tak snad toto zvládne i Xiaomi, abych si to mohl dovolit.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku