Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

K mání je Reliant Robin, kterým jezdil James May. Měl ho jako služebák

Jan Zajíc Jan Zajíc 14. 1. 2020 • 04:20
7
Zobrazit náhledy (7)
Reliant Robin Reliant

Když se v roce 2015 moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May a producent Andy Wilman rozhodli, že svou budoucnost spojí se společností Amazon, založili si novou firmu. A nakoupili i firemní vozy.

Nevybrali si ovšem tradiční flotilové automobily, k nákupu přistoupili s jejich typickým smyslem pro humor. Zvolili totiž čtyři tříkolové Relianty Robin, tedy britská vozítka uvedená na trh v 70. letech.

A také auta, z nichž si trojice moderátorů často dělala legraci. Smysl takové firemní flotily je zřejmý, šlo zejména o vtipný marketingový tah. Mimochodem, čtveřice Robinů prý stála méně než 15 tisíc liber, což je podle současného kurzu asi 440 tisíc korun.

Nyní se jeden z exemplářů objevil na prodej na portálu eBay, jde o stroj, kterým jezdil James May. Ten na twitteru potvrdil, že je to opravdu jeho vůz. "Můj starý Reliant je na prodej. Historické vozidlo s excelentním původem. Nikdy ho neřídila princezna Anna," napsal May. Princezna Anna je dcerou královny Alžběty II., která patří mezi slavné vlastníky legendární tříkolky.

Mayova tříkolka je k mání formou internetové aukce, v době psaní článku nejvyšší nabídka činila 3.100 liber, tedy zhruba 91 tisíc korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku