Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kam se hrabe i-Cockpit: Peugeot odhalil futuristický koncept, je jím… loď!

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 10. 12. 2017 • 08:36
14
2
Zobrazit náhledy (14)
Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept Peugeot Sea Drive Concept
V posledních letech proslula francouzská automobilka svými futuristickými koncepty či moderně pojatým pracovištěm řidiče i-Cockpit. Nyní odhalila, na čem dalším její designové studio pracuje.

Projekt vznikající pod taktovkou Peugeot Design Lab se jmenuje Sea Drive Concept a kombinuje prvky futuristického interiéru i-Cockpit, jenž můžeme znát z SUV francouzské automobilky, s technologiemi společnost Bénéteau. Společným konceptem chtějí ukázat, jakým směrem se v příštích letech bude ubírat konstrukce a design moderních plavidel.

„Náš moderní kokpit představuje hlavní hodnoty značky Peugeot: inovace, design a špičkovou kvalitu,“ vysvětluje Jean-Philippe Imparato, generální ředitel automobilky. „Jsme potěšeni, že jsme mohli aplikovat pečlivě vytvořený ergonomický i-Cockpit i v jiném průmyslu a ukázat tak přizpůsobivost jeho vzhledu.“

Tvůrci ze společnosti Bénéteau se zase postarali o to, aby se veškeré klíčové informace o plavbě zobrazovaly na centrálním displeji. Kromě ovládání osvětlení či audia tu vidíte stav paliva a zhlédnout můžete i mapové podklady. Nejde přitom o pouhé malůvky, Sea Drive Concept existuje i coby plně funkční prototyp.

„Inovace jsou jedním z našich charakteristických znaků, tudíž jsme rádi, že můžeme s Peugeotem na tomto projektu spolupracovat,“ uvádí generální ředitel Bénéteau Luca Brancaleon s tím, že obě společnosti považuje v jejich zaměřeních za světové průkopníky. Tak uvidíme, kdy se koncept přetaví v realitu a na mořích uvidíme první lodě s i-Cockpity.

Související články

Témata
11. 12. 2017 09:22
Re: WTF?
www.youtube.com/watch?v=JBVWkvMuh_k
Avatar - _Karel_
10. 12. 2017 17:40
WTF?
"„Jsme potěšeni, že jsme mohli aplikovat pečlivě vytvořený ERGONOMICKÝ i-Cockpit ..."

Chucpe.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud