Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kamaz dodá dalších 200 elektrických autobusů pro Moskvu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 1. 2020 • 23:40
6
Zobrazit náhledy (6)
Kamaz dodá 100 elektrických autobusů pro Moskvu

Kamaz zvítězil ve výběrovém řízení na dodávku dvou stovek elektrických autobusů pro dopravní společnost Mosgortrans, zajišťující hromadnou dopravu v Moskvě.

Kamaz podle podmínek výběrového řízení dodá dvě stovky elektrických autobusů během roku 2020 a zajistí jejich servis po dobu 15 let. Záruční doba na tyto elektrické autobusy má činit nejméně čtyři roky.

Autobusy s 30 sedadly pro cestující mají mít minimální přepravní kapacitu 85 pasažérů. Kamaz pro zatím nezmiňuje přesné specifikace této série vozidel, ale uvádí, že každý z těchto autobusů bude mít na levé straně karoserie umístěn znak Moskvy a na pravé straně pak logo společnosti Mosgortrans.    

Dodávky dvou stovek elektrických autobusů Kamaz pro Moskvu budou rozděleny do několika etap. První z nich představuje deset vozidel nové generace, jejichž předání se má uskutečnit během února. Poslední etapa má proběhnout do 31. srpna roku 2020.

Kamaz poprvé vstoupil na moskevský trh s elektrickými autobusy v roce 2018. Tehdy vyhrál výběrové řízení na dodávku první stovky vozidel a 31 nabíjecích stanic. V roce 2019 bylo do Moskvy dodáno dalších 100 elektrických autobusů a 38 nabíjecích stanic. V současnosti je v Moskvě již 19 linek, na nichž jsou využívány elektrické autobusy Kamaz. Tato vozidla zde denně přepraví kolem 150.000 cestujících.  

Zdroj: KAMAZ PTC

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud