Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Když se BMW i8 potká se sloupem, dopadne to hodně špatně...

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 10. 2016
6
2
Zobrazit náhledy (6)
BMW i8
Dálnice A12 mezi Antverpami a Bruselem se stala místem tragické nehody, při níž zahynula posádka BMW i8. Samotný automobil se roztrhl na několik kusů.

Nekonvenční kupé mnichovské značky s plug-in hybridním pohonným systémem a skeletem karoserie z kompozitních materiálů při nehodě, která se odehrála v pátek 14. října ve večerních hodinách na belgické dálnici A12 nedokázalo ochránit svou posádku tak jako jiný exemplář BMW i8 začátkem roku v Kalifornii.

Podle dostupných informací, které zveřejnil Autoblog.nl, se toto BMW i8 účastnilo honičky s BMW 1 M Coupé. Při výjezdu z tunelu mělo dojít ke střetu mezi těmito vozy, při němž bylo i8 odmrštěno na sloup veřejného osvětlení.

Náraz byl tak silný, že se BMW i8 o sloup roztrhlo na tři velké části a řadu malých úlomku. Ve voze byla přitom dvoučlenná posádka, která nehodu nepřežila.

Dvaadvacetiletý spolujezdec zemřel na místě a řidič, kterým byl třiadvacetiletý Maxim Feryn, syn belgického podnikatele a několikanásobného účastníka dakarské rallye Pascala Feryna, zemřel později v nemocnici.

Dvoučlenná posádka BMW 1 M Coupé vyvázla z nehody s lehkými zraněními.

Nehoda je jasným připomenutím, že silnice a dálnice rozhodně nejsou závodní dráhou. Zároveň odhaluje, že i skelet karoserie z kompozitních materiálů se může při extrémním zatížení roztrhnout na několik části.

Foto: Marc De Roeck

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

štípačka na auta
Dagmarrr
| 18. 10. 2016
Když se cokoliv potká se sloupem nebo stromem, tak to dopadá mizerně... A ultra nebezpečné jsou i betonové mostíky (trubky) přes příkopy, ty ale naštěstí (u nás zatím asi né) začali dělat zkosené (auto do šikmo řízlé trubky v příkopu nenabourá, ale vyjede nad ní.
Život
Brin
| 18. 10. 2016
Museli jet jako hovada. i8 je opravdu pevná, ale taky nevydrží vše. Divím se, že řidič vydržel až do nemocnice. Navíc, pravděpodobně nezemřel na externí poranění, ale spíše na masivní vnitřní zranění orgánů vlivem přetížení neslučitelného se životem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku