Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Když se spojí dva kontroverzní světy: BMW XM prošlo faceliftem od Mansory

Dominik Kovář
Diskuze (22)

Plug-in hybridní SUV od BMW a úpravce Mansory. Jak může tato spolupráce dopadnout?

Pod pojmem kontroverze si v automobilovém průmyslu můžeme představit ledacos. Můžeme si pod tím představit německého úpravce Mansory a hybridní BMW XM? Pravděpodobně ano. Bude ku prospěchu věci, když se tyto produkty spojí v jeden? 

BMW XM bylo pro řadu fanoušků divize M překvapením. Ti totiž jako duchovního nástupce modelu M1 očekávali trochu jiný vůz. Ale jsme v roce 2024 a svět se během 50 let změnil. Přesto je hlavně design vozu XM více než kontroverzní. Designérům BMW musíme složit poklonu alespoň za to, že se opravdu nebojí a vytvořili něco, co jsme dosud od BMW neviděli. Natož od jiné automobilky…

Zdá se ale, že se BMW XM a Mansory hledali, až se našli. Upgrade německého úpravce si našel cestu na agresivní křivky modelu XM a výsledek je na světě. Paket od Mansory zahrnuje novou přední masku, kapotu, podběhy kol, kliky dveří, vnější zpětná zrcátka, boční prahy a v zadní částí obří difuzor se střešním spoilerem. To vše je vyvedené v karbonu. 

Video se připravuje ...

Balíček úprav doplňuje snížená světlá výška a zakázkové disky kol, které jsou pravděpodobně nejhezčím doplňkem celého vozu. Interiér je podle Mansory upraven v podobném duchu, ale fotografie jakožto důkaz zatím nepředložili. 

Je vůz poháněný 4,4litrovým vidlicovým osmiválcem a elektromotorem. Systémový výkon činí 653 koní a točivý moment je 800 newtonmetrů. Je BMW XM po úpravě od Mansory designově přitažlivější? Odpověď necháme na vás. 

Anketa

Mansory BMW XM vylepšilo:

Ano
Ne

Dominik Kovář
Diskuze (22)

Doporučujeme

5. 2. 2024 10:25
Re: Mansory
Dělám pro Mansory přes 25 let a když čtu některé příspěvky tak musím kroutit hlavou. Nikdo z vás by nevydržel dělat pod Mansory ani 6 měsíců. Celé je to one man show a pokud šéf řekne bude to hranaté tak to bude hranaté tečka. Ten člověk to vybudoval z ničeho a i když mám na něj svůj názor, tak je to prvotřídní obchodník a umí vystihnout co si zákazník žádá. Navíc zákazníci z blízkého východu mají úplně jiné požadavky než Evropan a protože 90% výroby jde mimo Evropu tak je volba celkem jasná. Zákazník má vždy pravdu protože on to platí!
Avatar - Ji/Ri
17. 1. 2024 18:10
Re: Budu asi jeden z mála
:*) :*) ;-) vkus je věc osobního vkusu :D ;-)
16. 1. 2024 21:03
Re: Budu asi jeden z mála
No tak to máš asi opravdu dost divný vkus ;-) Je to odporný mastodont už v základu a tohle tomu dává ještě korunu...
16. 1. 2024 09:50
Re: První mansory k světu
To auto je tak hnusne, ze by mu pomohol aj celny naraz do steny alebo lubovolny dedinsky tuner.
Avatar - Ji/Ri
16. 1. 2024 09:07
Budu asi jeden z mála
Ale mě se tahle brutální krabice líbí. Jízdně v topu. Za mě povedená věcička. Určitě to jednou bude ve výběru na další daily car.