Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia má nového šéfdesignéra přes interiéry. Dříve působil u BMW

David Bureš David Bureš 27. 3. 2020 • 17:21
83
Zobrazit náhledy (83)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW

Do korejské automobilky Kia přichází další bývalý designér BMW. Mimo to Jochen Paesen působil také u čínského specialisty na elektromobily Nio.

Kia v následujících letech chystá rozsáhlý rozvoj, v rámci tzv. strategického plánu S chce utužit svoji pozici a být v rámci automobilového průmyslu lídrem v oblasti mobility, elektrifikace nebo autonomního provozu. K tomu však potřebuje automobily, které veřejnost zaujmou, a tak za poslední dobu představuje dalšího nováčka ve svém designérském oddělení.

Jmenuje se Jochen Paesen a přestože v obecném podvědomí není tak známý, má za sebou bohatou kariéru. Svoji kariéru začínal u Volkswagenu, v roce 2006 se ale přesunul do BMW, kde vystřídal několik pozic. Vždy se však specializoval na interiéry, mezi lety 2014 a 2015 například této oblasti šéfoval v divizi BMW i. Konkrétně třeba vytvářel kabiny konceptu BMW Vision Efficient Dynamics nebo sériového i8 Roadster.

Následně se v roce 2016 přesunul do čínského výrobce elektromobilů Nio, kde měl rovněž na starosti návrhy interiérů. Třeba loni prezentované SUV Nio ES6 přitom zaujalo hodně netradiční formou vnitřku.

A o stejnou oblast se bude starat také v automobilce Kia. Jeho pozice se oficiálně jmenuje viceprezident pro design interiéru, v rámci níž bude dohlížet na tvary kabin budoucích modelů Kia. Konkrétně má zesílit pozici značky v oblasti elektrifikovaných modelů.

V nové funkci bude Jochen Paesen působit přímo ve vývojovém centru značky v korejském Namyangu. Podléhat bude přímo šéfdesignérovi Kia, Karimu Habibovi. Ten rovněž dlouhá léta působil u BMW, kde s Paesenem už v minulosti spolupracoval.

„Jochen není jen talentovaný designér se skvělými zkušenostmi, ale má také hluboké pochopení o synergii mezi značkou a designem. Jochen zesílí náš designérský tým a pomůže nám vytvořit skvělé příležitosti pro značku. Těším se, až ho přivítám v našem mladém a kreativním designérském týmu Kie v Koreji,“ komentuje tuto akvizici Karim Habib, který do Kie nastoupil též nedávno. Jejím šéfdesignérem je od loňského podzimu.

„Je pro mě velkou ctí být součástí globálního designového týmu Kia v době obrovských změn v automobilovém průmyslu. Těším se, až přispěju ambiciózním budoucím plánům společnosti Kia pomocí vzrušujících a inovativních produktů, které posílí její postavení na trhu,“ říká pak ke svému příchodu ke korejské značce sám Jochen Paesen.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku