Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia má nového šéfdesignéra. Dříve pracoval u BMW

David Bureš David Bureš 7. 9. 2019 • 20:02
10

Karim Habib naposledy pracoval pro Infiniti. Předtím několik let působil u BMW. Nyní bude navrhovat vozy značky Kia.

Kia hlásí novou posilu svého týmu. Hlavou designérského centra a senior vice prezidentem se stává Karim Habib, stylista libanonského původu, který má léta zkušeností s prací pro luxusní výrobce. Na svůj post nastoupí v říjnu, pracovat bude přímo v globální designérské centrále Kie v korejském Namyangu.

Ze své pozice Karim Habib ponese zodpovědnost za design vozů Kia. Nejenže bude dohlížet na práce stylistických týmů přes exteriéry, interiéry, barvy a materiály, ale také pomůže určit budoucí designérskou strategii značky. Podřízen bude přímo Lucu Donckerwolkovi, výkonnému viceprezidentovi a šéfdesignérovi koncernu Hyundai Motor Group.

„Kia je rostoucí ambiciózní značka na odhodlané cestě k elektromobilitě a inovacím mobility. Jsem nadšený, že budu součástí této transformace, abych dále posílil značku Kia do budoucnosti automobilového průmyslu, která slibuje, že bude plná výzev a příležitostí,“ říká ke svému příchodu ke značce Kia sám Habib.

„Velmi si vážíme Karimova talentu a zkušeností. Připojuje se ke značce Kia v klíčovém momentu, aby transformoval značku do budoucnosti mobility a posílil mladý duchaplný a motivovaný tým designérů, který získal řadu mezinárodních ocenění za design,“ komentuje Habibův příchod Luc Donckerwolke, v českém prostředí známý svým působením u značky Škoda.

Karim Habib má více než dvacet let zkušeností práce v automobilovém průmyslu. Na konci devadesátých let začínal svoji kariéru u BMW, kde vystřídal několik pozic. Později se přesunul ke konkurenčnímu Daimleru, aby se v roce 2011 opět vrátil do Mnichova. Tam se nakonec v roce 2012 stal šéfdesignérem značky BMW, ve funkci vydržel do roku 2017, kdy přešel k Infiniti. V rámci tehdejší rošády ho nahradil Jozef Kabaň, který však už mezitím přešel k Rolls-Roycu.

U prémiové divize Nissanu Habib vydržel do letošního roku. V této funkci ho vystřídá Taisuke Nakamura.

Související články

Témata
9. 9. 2019 08:26
Re: Už tak je Kia...
Však u Hondy, Subaru, Mitsu je to bohužel vidět a občas i u Toyoty.
Avatar - pradeda777
8. 9. 2019 19:47
Re: Už tak je Kia...
Japonci by se nikdy nesnížili k tomu, aby nakupovali "gaidžin" designery... :-! (I když by jim to občas pomohlo.... ;-) )
8. 9. 2019 16:25
Re: Už tak je Kia...
Veď ja som v mojom komente netvrdil, že nie. Týkalo sa to tvojej otázky, či je to ešte kórejský koncern. Je. HQ je v Soule, väčšina vedenia sú kórejci, takže... ;-)
A je to ich šikovnosť, že si nakúpili schopných ľudí zvonku, aby dosiahli svoje ciele. Až človeka zaráža, že niektoré japonské automobilky toho nie sú schopné a idú si stále svoje, aj keď to u u niektorých znamená stratu priazne zákazníkov, pretože nie sú ochotné/schopné dostatočne rýchlo reagovať na meniace sa prostredie. Aj keď výnimky sa určite nájdu aj tam.
Avatar - pradeda777
8. 9. 2019 15:56
Re: Už tak je Kia...
Tož bacha! Těch "niekolko známých l´udí" udělalo s H/K konkurenčně schopnou světovou firmu. Sami Korejci by to nikdy nedokázali, to je snad každému jasné...... :-!
7. 9. 2019 18:56
Re: Už tak je Kia...
A prečo by nebola? Dnes v každej automobilke pracujú ľudia rôznych národností. To, že si H/K koncern nakúpil niekoľkých známych ľudí z iných automobiliek (ktorí sa používajú ako marketingový ťahák na zvýšenie povedomia), ešte neznamená, že tam nepracujú ďalšie tisíce Kórejcov, o ktorých sa nehovorí ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku