Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kia MPV Concept No.3: Číslo 3 žije (nové fotografie)

Ondřej Láník Ondřej Láník 24. 2. 2009 • 19:29
14
94
Zobrazit náhledy (14)
Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga Kia Venga
Studie nového modelu značky Kia se postupně odhaluje ještě před výstavní premiérou, kterou uvidíme na autosalonu v Ženevě. Čtyřmetrové luxusně vyhlížející MPV má prosklenou střechu s asymetrickou příčnou výztuhou.

Nové fotografie odhalují poprvé celý vůz. Pohled shora ukazuje netradiční řešení prosklení střechy s automatickou protisluneční clonou, které ale nemá moc šancí na postup do výroby. Studie dlouhá 4035 mm se svým luxusním pojetím nejvíce blíží současné Lancii Musa, sériové provedení ale bude Kia chtít nabízet běžným zákazníkům a zákaznicím. Rodinný charakter auta prý nebude v tomto případě v rozporu se zábavou za volantem.

Nová příď a další variace na moderní pojetí masky chladiče mají nalákat návštěvníky a snad dále posunout image značky směrem k netuctovému a bohatě individualizovatelnému zboží. Hlavní designérskou boční linii zvýrazňuje na tmavém autě vysoce kontrastní bílé orámování prosklení. Světlomety využívají diodovou techniku.

Sériový model bude přímou konkurencí novému Opelu Meriva, Hondě Jazz nebo stávajícímu Renaultu Modus. Malé MPV se v Ženevě představí zatím jako studie, ale snad ještě na konci letošního roku se dočkáme sériové verze.

Podle neoficiálních informací jde o model, který bude pro evropské trhy vyráběn v továrně Hyundai v Nošovicích, paralelně s modelem Hyundai i30. Interně má novinka kódové označení YN, očekává se technická příbuznost se Soulem (podvozek, motory, systém Idle Stop&Go). Ve fotogalerii níže jsou vedle oficiálních snímků studie také špionážní fotografie z testování předsériových vozů.

Nepřehlédněte
PŘEDSTAVUJEME KIA SOUL

Témata
25. 2. 2009 10:00
Re: Absencia mozgu u 507--
Jediné, čo je úbohé, je tvoja absencia mozgu. Nič iné ako vysmievať sa iným nevieš. Tunajšie diskusie sa bez tých tvojich drístov rozhodne zaobídu a slušní diskutujúci určite tiež. :no:
Avatar - radhro
25. 2. 2009 09:56
YETI A MÁME HO TADY!!!!!
[odkaz]
25. 2. 2009 09:52
Re: KIA
všeobecne - má pokračovať tak ako doteraz, ide sa ale robiť silná reštruktualizácia za účelom osamostatnenia sa

vraj sa šepká, že ak sa Saab zbaví nadvlády GM, švédska vláda ho podrží
25. 2. 2009 09:50
Re: Skleník
Materiály o ktorých píšem sa dnes používajú na opláštenie budov, priehľadné strechy, altánky, zimné záhrady, výklady obchodov (najmä zlatníctiev) a tak podobne.
Myslím tiež, že je iné zháňať materiál dostupný na trhu a iné zapojiť sa do vývoja priamo s chemickým priemyslom, čo je skôr cesta pre automobilky. Malý a veľký rybník sú dosť odlišné veci.
25. 2. 2009 08:13
Re: Skleník
Akože k čomu by jej mala pomáhať?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud