Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koenigsegg Jesko je sice vyprodaný, ale našli jsme cestu, jak se k němu dostat. Je ale docela drahá

Jan Zajíc Jan Zajíc 21. 6. 2019 • 21:05
36
Zobrazit náhledy (36)
Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko Koenigsegg Jesko

Koenigsegg sice svoje nové hyperauto jménem Jesko veřejnosti ukázal teprve na březnovém autosalonu v Ženevě, už teď je ale plánovaná produkce 125 kusů vyprodaná.

Pokud jste však si na Jesko mysleli, nemusíte ještě zoufat. Objevil se totiž způsob, jak švédskou novinku získat. Jistý německý prodejce nabízí už zamluvené místo pro jeden exemplář.

Pokud si ho koupíte, za nějakých dvanáct měsíců si budete moci Jesko zaparkovat v garáži. Právě dlouhá doba dodání dává naději, že byste si vůz mohli ještě naspecifikovat podle vlastního vkusu.

Jestli tušíte nějaký háček, máte tak trochu pravdu. Prodejce si totiž za slot žádá tučný příplatek. Zatímco u Koenigseggu cena podle dostupných informací startuje na 2,7 milionech eur (asi 69 milionu korun) bez daně, překupník chce 3.350.000 eur (opět bez daně; po přepočtu na koruny je to zhruba 102 milionů).

Samotné Jesko je mimořádně zajímavé auto s pozoruhodnou technikou. O pohon se stará dvěma turbodmychadly přeplňovaný pětilitrový osmiválec, který při spalování benzinu dává výkon až 1280 koní a při jízdě na E85 až 1600 koní. Auto by mělo jet až 480 km/h.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud