Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kolem koncernu FCA a emisí to v USA houstne...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 1. 3. 2017 • 17:53
6
Italsko-americkou automobilovou skupinu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve Spojených státech kvůli emisím naftových vozů vyšetřují kromě ministerstva spravedlnosti také další úřady, včetně Komise pro cenné papíry a burzy (SEC).

Informovala o tom firma ve své výroční zprávě. Automobilka podle zprávy obdržela předvolání a žádosti o informace "od řady vládních úřadů, včetně amerického ministerstva spravedlnosti, SEC a generálních prokurátorů několika států".

O vyšetřování ze strany ministerstva spravedlnosti firma informovala již v první polovině ledna. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) tehdy automobilku obvinila z používání softwaru, který umožnil obejít normy pro emise oxidů dusíku u zhruba 104.000 jejích naftových aut. FCA ale tvrzení úřadu o nelegálnosti tohoto softwaru odmítla.

Automobilka ve své výroční zprávě uvedla, že nedokáže předpovědět výsledek vyšetřování kolem emisí naftových vozů. Upozornila však, že tato záležitost by mohla mít negativní dopad na její finanční situaci i na její pověst u zákazníků. EPA v lednu uvedla, že automobilka by mohla dostat pokutu až 4,6 miliardy dolarů (118 miliard Kč).

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká i zhruba 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
3. 3. 2017 09:17
FCA má jiné problémy v USA
a to neustále kelsající prodeje.

Únor - Chrysler pokles všechny modely vyjma 300 (pacifiaca se sice loni touhle dobou ejště neprodávala, ale ve srovnání s Town and Country který nahrazuje jde taky o pokles). Celkem meziroční ztráta značky - 28%

Dodge zabodovalo s Journey a Challengerm, ale ostatní taky pokles. Celkový pokles značky -7%. Jeep taky boduje a pokles maj Compass, Patriot a obludný Cherokee a Jeep tak drží jen tradiční Grandčíro a Wrangler + Renegade. i tak celkový pokles značky -15%.
Fiat v poklesu -19% a všechno tak opět drží pouze pikapy RAMa Alfa, díky mírnému navýšení prodejů Gulie

Celé FCA meziroční pokles oproti 2/2016 10%.

Oproti tomu má GM meziroční nárůst 4,2% >:D >:D
Avatar - WinDiesel
2. 3. 2017 12:59
Re: to je zas senzacni nadpis...
blbost .... nadměrná Hyperaktivita EPA
OD LEDNA MAJÍ NOVÉHO ŠÉFA
pokud je TRUMP bude brát jako výrobce vyrábějícího v USA, toto vyšumí jak pára nad hrncem
2. 3. 2017 10:22
Alfa bude konecne na prodej
Tohle ucetni uz nezvladne a proda i svetry. Kdo je ale ted koupi, to nevim. Mozna Cinani.
2. 3. 2017 09:02
Re: to je zas senzacni nadpis...
No třeba Nissanu prokázalo
[odkaz]
Avatar - sendador
2. 3. 2017 07:02
to je zas senzacni nadpis...
... a v clanku pak kulovy ;-\
Články odjinud