Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kolik vydělávají nejúspěšnější carfluenceři? Podívejte se na žebříček

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 7. 2020 • 13:27
35
7
Zobrazit náhledy (35)
Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Supercar Blondie Colin Furze Colin Furze Colin Furze Colin Furze Colin Furze Colin Furze Colin Furze Colin Furze Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks Dave Sparks

Že si takzvaní influenceři mohou na internetu, sociálních sítích především, vydělat dost peněz, je známá věc. A platí to i těch, kteří se věnují autům.

Podle žebříčku, sestaveného portálem GoCompare, je nejúspěšnější "carfluencerem" Alex Hirschi, známá jako Supercar Blondie. Web na základě počtu "followerů" na Instagramu, počtu odběratelů na YouTube a průměrného množství zhlédnutí videí odhaduje, že si tahle blondýnka ročně vydělá zhruba 32,5 milionu korun.

Pro srovnání, někteří méně známí piloti Formule 1 údajně ročně inkasují okolo 30 milionů korun.

Supercar Blondie svým fanouškům ukazuje především exotická, vzácná auta a supersporty. Nebo také prototypy.

Druhá příčka podle žebříčku patří britskému kutilovi a vynálezci jménem Colin Furze, jehož roční příjem na základě internetových aktivit se údajně pohybuje okolo 14,8 milionu korun. Furze dělá i do aut a jiných dopravních prostředků. Proslavil se například také replikou vznášedla z Hvězdných válek.

A na třetím místě najdeme Davea "HeavyD" Sparkse, který si ročně vydělá okolo 13,7 milionu korun.

Žebříček pokračuje i dál, takže na něm najdeme spoustu zajímavých jmen. Například Richarda Rawlingse známého z Gas Monkey Garage na 7. místě, moderátora a komika Jaye Lena na 10. příčce, nebo třeba Magnuse Walkera, excentrického sběratele vozů Porsche, který se ve výdělcích na internetu umístil na 18. místě.

Související články

Témata
Avatar - eLzyx
28. 2. 2021 22:20
raději opraváře a stavitele aut
Na Blondie občas mrknu, ale to spíše jen když dělá prohlídku nějakých soukromých sbírek. A sleduji samozřejmě i J. Leno.
Ale mnohem raději mám opraváře a stavitele typu - Tavarish, B is for Build, Alex Rebuilds. Rád kouknu i na českou partu WeAreCarFans
31. 7. 2020 15:55
Re: Ale zase ten přínos světu
Jezdím spolehlivými diesely V6 od Audi a R6 od BMW už přes 10 let a jsou to absolutně spolehlivé motory. Nespolehlivé diesely má asi Toyota, když to píšeš ty..:-)
Avatar - Mikesus
31. 7. 2020 11:43
Re: Ale zase ten přínos světu
myslím, že se tu najdou jiní, kteří mnohem více propagují slozite a nespolehlivé diesely.
31. 7. 2020 07:36
výdaje na provoz :D
No minimálně třeba Colin Furze nechá ročně asi ne uplně zanedbatelnou částku v součástkách na jeho výtvory :D Jay Leno zase (netvrdím že ostatní ne) stoprocentně platí za kamerový tým a někoho kdo to zpracovává a dává na youtube. (možná má nějaké dealy s televizní produkcí) atd :D
Avatar - killmenn
31. 7. 2020 07:34
Shmee150
A co Shmee150? Jeho videa jsem také dříve sledoval 😀

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku