Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncept dalšího elektrického SUV Audi se ukáže v Ženevě

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 1. 2019 • 16:35
27
Zobrazit náhledy (27)
Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron suv audi elektromobil Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron
Nové Audi e-tron se ještě ani nestihlo ohřát na automobilovém trhu a už se hovoří o jeho menším sourozenci. Vizi elektrického crossoveru přivezou čtyři kruhy na ženevské výstaviště.

Audi to s elektromobily myslí skutečně vážně a v příštích letech jich hodlá představit hned několik. Po elektrickém SUV e-tron, které jsme již měli možnost řídit, představila značka také koncept e-tron GT, jenž má prý velmi blízko k sériové podobě. A nejinak tomu bude v případě vize, která zamíří na ženevské výstaviště. Půjde o menší a opět plně elektrický crossover.

Zatímco e-tron vyráží do boje s Teslou Model X, Jaguarem I-Pace a brzy i Mercedesem a BMW, mezi malými elektrickými crossovery zatím tak velká konkurence není. Ale jistě bude. Vzpomeňme Model Y či čistě elektrickou verzi Volva XC40. A opomenout nesmíme ani malé elektrické SUV Mercedesu, o kterém se v poslední době spekuluje.

Co do velikosti má novinka odpovídat modelu Q3, jenž v portfoliu Audi patří mezi ty nejžádanější a příjezd elektrické verze včas by tak mohl být krokem správným směrem.

Zajímavé je to v případě elektrických Audi s technickými základy. E-Tron a E-Tron Sportback využívají modulární plošinu MLB, E-tron GT bude naopak postaveno na architektuře J1, jíž sdílí s elektromobilem Porsche Taycan. Ani jedno z toho však není řešení pro malý crossover, ten totiž dostane modulární platformu VW MLB.

Volkswagen přirovnává architekturu MEB ke skateboardu, jenž umožňuje baterie a součásti pohonného ústrojí zabalit do jednoho kompaktního celku. V praxi to znamená, že Audi sice vytvoří elektrické auto s rozměry Q3, avšak s podstatně větším prostorem v interiéru, jenž by se klidně mohl rovnat s větším modelem Q5.

video

Související články

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku