Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Koncern VW svolává 63.328 vozů, brzdový pedál může prasknout Karoqu i Kodiaqu

Ondřej Mára
Diskuze (27)

Audi, Seat, Škoda a Volkswagen svolávají přes 60.000 vozů modelového roku 2020 s automatickou převodovkou, u kterých hrozí prasknutí brzdového pedálu.

Automobilka Volkswagen musela řešit problém s brzdovými pedály již koncem minulého roku, kdy byla vyhlášena svolávací akce pro cca 38.000 modelů VW Golf, Tiguan, Touran a T-Roc. Důvodem přitom byla deska brzdového pedálu, která se mohla při brzdění za určitých okolností deformovat, nebo zcela oddělit.

Jak dnes ale upozornil web Svolávačky.cz, problém je nakonec rozsáhlejší. Celkově by se totiž mohl týkat až 63.328 vozů značek Audi, Seat, Škoda a Volkswagen modelového roku 2020 s automatickou převodovkou DSG.

Podle německého Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA) je na vině vadný svařovaný spoj, kvůli kterému může dojít k výše zmíněné deformaci či oddělení desky pedálu. V rámci svolávací akce tak může být v případě potřeby vyměněn celý brzdový pedál.

Audi bude do servisů svolávat celosvětově 7389 modelů Q2 a Q3, Seat by měl svolat 3723 modelů Ateca a Tarraco a v případě Škoda Auto se bavíme o 14.097 vozech Karoq a Kodiaq. Podle vyjádření výrobců ale nejsou v souvislosti s touto závadou známé žádné škody ani nehody, jak dodává web Svolávačky.cz.

Ondřej Mára
Diskuze (27)

Doporučujeme

Avatar - Mikesus
29. 1. 2021 07:52
Re: Mnoho povyku pro nic
Tohle tu asi nikdo netvrdi, ze to je ostuda. Dle mého prave naopak, obzvlast pokud ta svolavacka je na popud výrobce.
Avatar - Mikesus
29. 1. 2021 07:50
Re: prasklý pedál
Ha. Tak k večeru neumím cist :-[]
Spis jde o to, ze se často v diskuzich objevuje, jak to je super kvalitní koncern, i kdyz realita je spíše podprůměrná.
29. 1. 2021 06:52
Mnoho povyku pro nic
Pro některé senzacechtivé znovu opakuju: Svolávačka není žádná ostuda. Spíše naopak. A mne jistě nikdo nemůže podezřívat k náklonnosti k VAG, že?
Avatar - _Karel_
28. 1. 2021 23:48
Re: prasklý pedál
:D Já psal na NĚ (VW), na mě ne, mám za to, že jsme spolu vzájemně v pohodě! ;-)
Avatar - Mikesus
28. 1. 2021 22:49
Re: prasklý pedál
Nemam na tebe averzi, i když se ti to muze zdát. Možná par let zpět, ale určitě ne ted. Je mi treba lito, ze jsem nemohl konečně vyzkouset necukajici DSG. Nebo ze nemam rad SUV, ale neznamená, že jiným nevyhovuje. A také se muze stat, ze take v nějakém skončím, ne ze by mi vyhovovalo, ale ze budu muset kvuli dětským sedačkam. Takze pokud cítíš averzi z me strany, velice se omlouvám, ze to tak vyznívá.
A ano 9z10 to v průměru určitě nebude, ale vzorek pro nějaký náhled to je.