Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konec automobilových honiček? Policie testuje zařízení jako z akčního filmu!

Jan Mička Jan Mička 2. 2. 2017 • 20:04
6
Všechno závisí na malém magnetickém projektilu, který se přichytí na karoserii. Díky němu by mělo být dramatickým automobilovým honičkám učiněno za dost.

Na internetu můžete najít spousty videi, v nichž jsou zachyceny dramatické honičky zločinců s policií. Strážci zákona se s tím často moc nemažou, a pokud je to možné, nezdráhají se do automobilu zločince nabourat, aby akci co nejdříve ukončili. Jenže tomu bude zřejmě brzy konec. Američtí policisté totiž testují sledovací zařízení jako z akčního filmu.

Existují samozřejmě i jiné prostředky, jak pachatele zastavit – například zastavovací pásy a zátarasy, jenže ne vždy se vzhledem k hustému provozu a obydleným oblastem hodí. Pomoci má speciální GPS „projektil“ vystřelený z malého otvoru v masce chladiče policejního vozu. Je magnetický, takže se přichytí k automobilu pachatele (pokud nejede hliníkovou teslou) a policisté jej pak mohou sledovat na mapě. Chytré, nicméně nijak nápadité a už vůbec ne stoprocentně účinné.

Podle informací ÚAMK je zařízení účinné asi z osmdesáti procent, mezi nepřátele systému patří sníh a déšť, ale také karoserie vyrobené ze zmíněného hliníku, laminátu a tak dále. Zkrátka z materiálů, na které je magnet krátký. Kamenem úrazu je také cena zařízení, která se podle ÚAMK pohybuje okolo 5000 dolarů (asi 125.000 Kč). Tohle by se kolikrát hodilo i našim policistům – vždyť každou chvíli slyšíme o nebezpečných honičkách za plného provozu, kterým by se dalo předcházet.

Témata
Avatar - Ada je zase tady
2. 2. 2017 23:18
Re: No
Dobrý kšeft pro dodavatele. Spíš mne zaujalo, co na tom může stát ty prachy... :no:
Avatar - Hittman
2. 2. 2017 13:43
Re: "nenápadný" vysílač
To bude až s faceliftem.
Avatar - Hittman
2. 2. 2017 13:42
No
vzhledem k tomu, že ti bezmozkovci mají zbraň, kterou v poslední době používají velmi často a střílí po všem, co se hýbe, mohli tento evoluční prvek přeskočit a posunout se o pár let dopředu - a namontovat zrovna bazuku či něco podobného, co prchající automobil zastaví na 100% ihned. ;-)
Re: "nenápadný" vysílač
Prečo tam rovno nedali vrhač granátov...
2. 2. 2017 11:41
"nenápadný" vysílač
bude asi opravdu dobře držet na spzétce s plastovým podkladem a nebo na rezervě hliníkáči teréňáku??? Proč se to prostě do auta nezasekne (že by to mohlo někomu v autě ublížit???). To už vidím, jak si nějaký opálený týpek pak bude stěžovat, že má kardiostimulátor a že mu ten magnet způsobil újmu na zdraví a donutil ho ke kriminalitě.... A proč to rovnou nezpůsobí kolaps elektroniky v autě a proč to rovnou není kotva s navijákem, přitáhnout a zabrzdit...