Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konečně má manuál! Švýcaři vylepšili Alfu Romeo 8C Competizione

Lukáš Volšický
Diskuze (21)

Švýcaři z Officine Fioravanti představují novou vylepšenou Alfu Romeo 8C Competizione. Konečně má manuál, který nově doplňují i modernější podvozek Öhlins a karbon-keramické brzdy.

Vzpomínáte si, když se Alfa Romeo rozhodla oslavit své legendární modely 8C? Na opravdové ikony předválečných automobilových závodů před více než 15 lety navázala moderním sportovním kupé 8C Competizione. To však nikdy nevyráběla s manuální převodovkou a atmosférický vidlicový osmiválec vyvinutý spolu s Ferrari a Maserati spojila výhradně se šestistupňovým automatem.

A právě teď toho využila švýcarská společnost Officine Fioravanti, aby moderní Alfu Romeo 8C Competizione konečně vybavila vytouženou šestistupňovou manuální převodovkou. Nový program se oficiálně jmenuje „Evoluzioni Tecniche“ a zbavuje se původní šestistupňové robotizované sekvenční převodovky s pádly řazení pod volantem ve prospěch nového šestistupňového manuálu.

Švýcaři jej dokonce vybavili otevřenou kulisou řazení, charakteristickou pro starší italské sporťáky, i novou sadou hliníkových pedálů. Současně zapracovali na kalibraci softwaru řídicí jednotky motoru, aby údajně dosáhli vyššího výkonu i lepší spolupráce osmiválce s novým manuálem. Sice neuvádějí výsledky svých vylepšení, ale standardně se 8C Competizione vyráběla s vrcholnou silou o 331 kW (450 koních) a 480 newtonmetrech.

Video se připravuje ...

Během neoficiální modernizace se Alfa Romeo 8C Competizione dočkala také modernějšího elektricky nastavitelného podvozku Öhlins a nových karbon-keramických brzd. S výrazně modernější technikou tak sportovní alfy od Officine Fioravanti nabídnou ještě pokročilejší a zábavnější jízdní vlastnosti než standardní tovární vozy. Poslední velkou novinkou pak jsou karbonová skořepinová sedadla s homologací FIA.

Alfa Romeo 8C Competizione od Officine Fioravanti zatím nemá zveřejněnou cenu, ale nepochybně vysoká. Tomu přispěje i exkluzivita modelu, protože v letech 2007 až 2010 bylo vyrobeno jen 500 kupé a 329 spiderů. Aktuální ceny ojetých kusů přitom v inzercích začínají od přibližně šesti milionů korun.

Lukáš Volšický
Diskuze (21)

Doporučujeme

Avatar - Ozzman
3. 6. 2024 16:01
Re: Viděl
Uz jsem se bal, ze tam nebude dvojkovej megan :D
Avatar - Mikesus
3. 6. 2024 15:13
Re: Viděl
To máš fuk co to pohání. Jen namátkou poslední týden. A ještě další by se našlo.
https://www.novinky.cz/…m-jizdy-40474500
https://pardubicky.denik.cz/…ice-dasicka.html
https://www.krimi-plzen.cz/…uta-v-area-bory/
https://www.pozary.cz/…ar-auta-plameny/
https://shorturl.at/Z4EdQ

Zatím stále více hoří spalovaky. A to o dost.
Avatar - kari.laz
3. 6. 2024 12:34
Re: Viděl
Vždyť jo, naznačoval jsem, že jsou na ústupu. Pořád ještě něco je, ale je toho čím dál méně. Navíc i to Porsche uvedlo 911 v hybridu, což je další krůček a 718 pro jisottu zaříznou úplně, respektive udělají jen jako elektro.
3. 6. 2024 12:03
Re: Viděl
nedávno jsem sledoval jednoho amerického youtubera co testoval nějakou tu puristickou verzi a říkal že je vyprodaná ještě předtím, než k nim do USA vůbec dorazila.... zvláštní, že firmy nechtějí vyrábět to, za co lidi platí kolikrát nesmysl.... (Panamera je něco jiného, tam to celkem chápu)
Avatar - Ozzman
3. 6. 2024 11:35
Re: Viděl
Tyjo, ta Tesla umí fakt hustě reálný plameny ! To je lepší, než efekty v Hollywoodu