Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kutil ze Slovenska oživuje (nejen) staré Jawy. Jeho videa sledují miliony lidí

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 6. 2022 • 22:04
28
Zobrazit náhledy (28)
Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration Crazy Restoration

Baví vás sledovat šikuly, kteří umí oživovat různé věci v žalostném stavu? Třeba staré motorky?

K lidem, kteří výše uvedené dokážou, patří chlapík stojící za velice úspěšným youtubovým kanálem Crazy Restoration, který má už více než jeden milion odběratelů.

Kanál se zpočátku věnoval renovacím modelů aut a hraček, postupně se však ve videích začaly objevovat i další objekty. A v poslední době došlo i na staré české motorky, konkrétně na ČZ 175/501 z roku 1956, tedy legendární "prase", ČZ 175/450, Jawu 250 Pérák z roku 1947 a Jawu 250/353 z roku 1962. Zajímavá je také oprava dětského šlapacího moskviče.

Přestože v informacích o kanálu najdeme jako jeho lokalitu Spojené státy americké, z videí o motorkách je podle různých nápisů a registračních značek automobilů zřejmé, že šikula z Crazy Restoration opravuje věci na Slovensku. 

Video se připravuje ...

Musíme však dodat, že do velké míry jde z jeho strany o hru s diváky. Některé výchozí situace totiž rozhodně nevyhlížejí reálně. Například když renovátor "náhodou" na ulici potká muže, který zrovna vede starou Jawu do šrotu.

Všimněte si také, jak nepřirozeně jsou některé předměty a stroje poškozené a jak jsou snad všechny neobvykle špinavé. Začátky jsou prostě evidentně úmyslně zveličené.

Jestli vás ale baví videa o přeměnách nevábně vyhlížejících motorek a dalších věcí na předměty funkční a pohledné, pak by se vám přesto kanál slovenského nadšence mohl líbit. Jde totiž hlavně o manuální práci a zručnost. Nebo ne?

Doporučujeme

Témata