Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Kůže z antilop a buvolů. Carlex Design upravil interiér Ferrari 812 GTS

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Zatímco většina z nás by určitě byla naprosto spokojená s "pouhým" vlastnictvím Ferrari 812 GTS, někteří majitelé si myslí, že by tohle auto mělo nabídnout něco víc.

Jako třeba vlastník vozu, jemuž se nezdála podoba sériového interiéru. Obrátil se proto na odborníky z polské společnosti Carlex Design, kterou proslavily právě zajímavé úpravy vnitřků vzácných a luxusních automobilů.

Zákazník samozřejmě měl určitou vizi, přál si, aby nový interiér odrážel sportovní charakter vozu, ale současně nabídl klasickou a trochu retro atmosféru. A chtěl také, aby byl jedinečný, unikátní.

Úpravce proto zvolil kombinaci tradičních barev a exotických materiálů. Sedadla, výplně dveří a další části interiéru jsou čalouněny kůží z antilopy kudu. Kudu je pojmenování pro dva druhy antilop z rodu Tragelaphus: kudu malý a kudu velký. Antilopy kudu žijí ve východní a jižní Africe.

Video se připravuje ...

A zajímavé je, že tahle kůže je považována za udržitelný materiál, neboť Jihoafrická republika reguluje populaci kudu lovem. V Carlex Design tak využili kůži, která by jinak přišla vniveč. Firma také vyzdvihuje povrch tohoto materiálu - protože pochází z divokých zvířat, bývá různě zjizvený a podobně. Není prostě dokonalý. Ve Ferrari má kůže karamelový odstín.

Doplňují ji detaily z černé buvolí kůže, unikátní švy, laserem gravírované motivy a kovové akcenty, všechny plastové díly byly nalakovány leskle černou barvou. Cenu úpravy interiéru bohužel neznáme.

Pro úplnost připomínáme, že o pohon otevřeného Ferrari 812 GTS se stará atmosféricky plněný dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který je naladěn na 588 kW (800 koní) a 718 N.m.

Jan Zajíc
Diskuze (1)

Doporučujeme

6. 6. 2022 09:22
Měl bych nápad
udělat další model z kůžiček masitých pavoučků a tlusťoučkých slimáčků. Podle mě vysoce udržitelné a neotřelé. Každému snobu do jeho garáže.