Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lamborghini představuje jachtu. S designem supersportu a výkonem 4.000 koní

David Bureš David Bureš 2. 7. 2020 • 21:25
20
8
Zobrazit náhledy (20)
Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Tecnomar for Lamborghini 63 Lamborghini Sián

Tecnomar for Lamborghini 63 je unikátní loď s designem inspirovaným Lamborghini Sián. O pohon se starají hned dva dvanáctiválce, nikoliv však z dílny Lamborghini.

Lamborghini je léta považováno za specialistu na superauta, aktuálně nabízí však také SUV, zatímco v minulosti s jejím logem vznikla vedle armádního speciálu také třeba motorka. Nyní se pak italský výrobce spojil se společností The Italian Sea Group, aby vzniklo něco, cosi říká Tecnomar for Lamborghini 63. Je to jachta s opravdu netradičním designem.

Tvary této motorové jachty se totiž inspirovaly stylem vozů Lamborghini, konkrétně odkazují třeba na supersport Sián FKP 37, první sériový model s hybridním pohonem ze Sant' Agaty. Některé prvky ale odkazují i na Countach nebo Miuru, hard top se zase inspirovaly otevřenými vozy italského výrobce.

Některé prvky dokonce pocházejí přímo z italských vozů, konkrétně třeba tlačítko na startování motoru. Hodně podobný je také volant, respektive kormidlo. Na projektu z dílny The Italian Sea Group přitom spolupracovalo přímo stylistické oddělení italské automobilky.

video

Využito přitom bylo nejen tvaru typických pro Lamborghini, ale také hojně využívaného materiálu, karbonu. Díky tomu patří novinka mezi opravdu superlehké lodě své kategorie, s délkou 19,2 metru váží jen 24 tun. Na čalounění sedaček byl zase použit unikátní materiál Carbon Skin, který má Lamborghini patentovaný.

Na sériové vozy s rozzuřeným býkem ve znaku odkazuje také možnost zvolit jakýkoliv lak, jak z individualizačního programu Ad personam. K dispozici jsou přitom i hodně pestré laky známé z italských superaut.

A aby těch odkazů na Lamborghini nebylo málo, pohon zajišťuje dvanáctiválec, typická to konfigurace pro vozy ze Sant' Agaty. Konkrétně se o pohon starají hned dva vidlicové dvanáctiválce, nepocházejí však z dílny italské automobilky. Dodal je MAN, přičemž spolu poskytují úctyhodný výkon 4.000 koní!

„Kdybych si musel představit Lamborghiniho na vodě, byla by tohle moje vize,“ říká o výsledku sám generální ředitel automobilky Stefano Domenicalli.

Tecnomar for Lamborghini 63 bude k dispozici v blíže nespecifikované limitované edici. První kusy budou k dispozici na začátku roku 2021

Myšlenka kombinace jachty a Lamborghini přitom není vůbec nová, ba naopak. Už zakladatel automobilky Ferruccio Lamborghini si nechal v roce 1968 postavit krásný člun Riva Aquarama poháněný hned dvěma dvanáctiválcovými motory z tehdejšího modelu 350 GT. V minulosti pak Lamborghini dokonce stavělo motory pro závodní lodě. Opomenout nesmíme ani na zakázku postavenou jachtu s designem Aventadoru SVJ Roadster, která byla dokonce nabídnuta k prodeji spolu s  tímto vozem.

Související články

Témata
Avatar - palix
3. 7. 2020 14:37
cena
Na podobné vysoko EKO dopravné prostriedky by som uvalil daň 100% ceny výrobku + nejaká násobná daň z výkonu, spotreby, znečistenia... Automobilový priemysel je tlačený normami, pokutovaný za každý gram "znečistenia" naviac a tu zrazu príde na trh lodička so 4000 PS.
Avatar - Hammunasakra
2. 7. 2020 14:54
Re: Chcete vidlicový dvanactiválec MAN ???
Snad radši https://www.lexus.com/LY-650/
Avatar - Mikesus
2. 7. 2020 13:10
Re: Chcete vidlicový dvanactiválec MAN ???
To bys musel hlouběji do kapsy, vlastně do vody. I když vlastně nakonec byl sesrotovan. Tohle by spíše rozebírali než srotovali.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud