Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lancia Thesis: Výroba letos skončí

Ondřej Láník Ondřej Láník 17. 3. 2009 • 22:18
34
364
Zobrazit náhledy (34)
Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis Lancia Thesis
Již v minulém roce avizované ukončení výroby Lancie Thesis se zřejmě přiblížilo. Dovozce Lancií na německý trh ohlásil, že objednávky je možno zadávat jen do poloviny června 2009.

Smutnou zprávou pro milovníky velkých Lancií je skutečnost, že firma nechá Thesis pouze dožít a v tuto chvíli nepočítá s nástupcem. Luxusní sedan vyšší střední třídy se představil už v roce 2001 jako nástupce konzervativní řady kappa, výroba pak začala v roce 2002, ale dodnes patří k stylisticky nejvíce originálním sedanům na trhu.

Jeho karoserie má vnější rozměry 4888 x 1830 x 1470 mm, rozvor měří 2803 mm. V nabídce zůstal jen pětiválcový motor 2,4 JTD (136 kW), ještě loni nabízené zážehové jednotky 2,4 20V (125 kW) a 2,0 20V Turbo (136 kW) již nejsou k dispozici. Obchodní úspěch tento model Lancii nepřinesl. V roce 2007 byla v Evropě prodána pouze tisícovka vozů, loni už jen 583 ks.

V Itálii se Thesis prodává v cenovém rozmezí od 42 tisíc Euro (cca 1,05 milionu Kč) do 53 tisíc Euro (cca 1,3 milionu Kč). Ultima Edizione pro německý trh se pohybuje v cenových relacích od 50.500 Euro po 52.900 Euro za velmi dobře vybavené vozy s pětiválcovým turbodieselem 2,4 JTD a pětistupňovým automatem. Pro letošek je určeno Němcům jen 35 Thesisů, loni se jich však u sousedů prodalo jen 33 ks.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
20. 3. 2009 13:56
A KRUCIŠ ... (GTi!)
... já si tu s Galinou Tatjanou ivanovnou povídám a já ÚPLNĚ ZAPOMNĚLA, že ještě visí na té kladce co jí z jejího vozu vytahujeme/do něj vsazujeme :*)
No, já už skoro na cestě do Wien, tak to se vracet NEbudu, do pondělí tam snad vydrží ...
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2009 13:39
Re: Milá G alino T atjano i vanovno!
Já vás CHÁPU. Mně se třeba nová Lancia Delta sice docela "zamlouvala", ale VY jste si jí z pochopitelných důvodů JEN zvenku prohlížet mohla ...
Abych to DOVYSVĚTLILA. Ona Galina nikdy NEbyla "laňka", ale zde v česku trochu "naKYNULA" a tak nástup/výstup do svého (hranatého) Golf řešila, že parkovala "ve svahu" (SHORA se "dovnitř" spouštěla a VEN těmi spodními dveřmi se "vykutálela"). Jak čas šel (a Galina kynul(a) - říkala že je žena, ale někdy si nejsem jistá, to ani Buřtík nemá takový knír), tak jsme museli přistoupit k "úpravě" jejího Golf a kluci z dílny jí z něj udělali KABRIOLET. V pohodě sedí na zadní sedačce a řídí. A jak to auto BRZDí! :-)
Když "panické brždění" je nutné, Galina zuby chytne vrchní část volantu a své "tlapky" velikosti asi 1 m2 po stranách vozu přiloží na vozovku a ... je ZABRŽDĚNO - TO je pane "posilovač brzd"! Poslední dobou si dobou si ale ztěžuje, že jí do kolínka (zkuste si představit NEJVĚTŠí meloun jaký kdy vy viděli) tlačí pravá přední sedačka - tak z toho GOLFu asi budeme muset udělat "jednomístné" vozidlo ...
Tak PROTO Galina Tatjana, zde pod "rafinovaně-originální" zkratkou "GTi" vystupující, NEmá ráda Lancii (do budoucna pro ní plánujeme Chrysler Grand Voyager (též v "jednomístném" uspořádání), tak se možná RAZANTNí změny jejích "oblíbenců" v autoprůmyslu dočkáme ...
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2009 13:25
Re: Jiný svět
Houpity/houp :-)
Já VíM, že si v česku snad i VĚTŠINA lidí myslí pravý opak - nicméně já (zase ;-) ) jen "papouškuji" názory odborníků (a myslím že na srovnání těchto vozů na ČESKÉM kanále Z1 jsem tu již odkazovlala)
Takže PRAVDIVÉ výsledné pořadí:
1. Citroën C6
2. Lancia Thesis
3-4. VW Phaeton Renault Vel Satis (oba trochu "odzívnuty")
"Jistojistě" to od některých (taky)"znalců" zase "schytám" - ale "prodávám" jak jsem "koupila" :-)
PS: A v takové ČESKÉM "automobil" jsou podrobná technická data i technická řešení včetně komentáře K DISPOZICi (PROČ si člově "NE-znalý" často myslí spíše "opak" - to opravdu NEtuším)
Pěkný den ;-)
Avatar - Pierro
19. 3. 2009 09:37
Re: Krásný svět Thesisu a jemu podobných
právě jsem se rozplakal. Takový to byl pro mne vzor a ty ho takhle odsoudíš. Zlý doktore nemám tě rááád.... :-( :'-(
Avatar - Pierro
19. 3. 2009 09:33
Re: Krásný svět Thesisu a jemu podobných
Drží rekord kolem stolu v kuchyni. Jo holt Bburago je Bburago. Ale jeho vytuněná tříkolka je taky velmi slušné závoní nářadí hodné opravdového mistra řídítek... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud