Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Classic nabízí vylepšení pro starý Defender, včetně úprav motoru

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 7. 2019 • 01:49
8
Zobrazit náhledy (8)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

Výroba tradičního Defenderu byla ukončena již před několika lety, oddělení Land Rover Classic však nyní přišlo se zajímavou nabídkou vylepšení.

Oddělení Land Rover Classic, které se zaměřuje na tradiční modely z produkce automobilky, představilo sadu vylepšení pro Defendery vyrobené mezi lety 1994 až 2016. Inspirací se přitom stala limitovaná edice Land Rover Defender Works V8, oslavující 70 let automobilky, po které se u výrobce jen zaprášilo.

Limitovaná edice si ponechala tradiční karoserii, pod kterou se ale nastěhovala řada nových komponentů – od podvozku, přes brzdy až po 5.0 litrový motor V8 o výkonu 298 kW. Jednalo se tak o nejvýkonnější „defík“ historie, který se prý mohl pochlubit i výjimečnými jízdními vlastnostmi.

Série byla bohužel omezena na pouhých 150 kusů, nyní však Land Rover Classic přichází se sadou vylepšení, která by měla majitelům tradičních Defenderů 90 a 110 dopřát komfortnější a dynamičtější svezení. Nabídka vylepšení se totiž nevztahuje jen na podvozek, brzdy nebo kola, ale také na motor.

Začněme ale od podvozku, který by měl díky balíčku vylepšení Suspension Upgrade Kit nabídnout mnohem vyšší komfort na silnicích. Balíček dílů, určený pro modely od roku výroby 2007, obsahuje například nové pružiny, tlumiče, stabilizátory nebo silentbloky. Nástavbou tohoto vylepšení je pak balíček dílů Handling Upgrade Kit, který kromě výše zmíněného přidává ještě nové brzdy (kotouče, třmeny i destičky) a sadu nových 18 palcových kol „Sawtooth.“ Cena tohoto komplexního vylepšenípo dvozku by se však měla pohybovat okolo 10.391 liber (cca 290.500 Kč) včetně práce.

Na vrcholu nabídky je však úprava Defender Classic Works Upgrade Kit, určená pro modely vyráběné od roku 2012 a s motorizací TDCi, která kromě výše zmíněných úprav zahrnuje i nové pneumatiky a také vylepšení motoru. Ten by měl dostat dalších cca 30 kW a konečný výkon by se měl posunout zhruba na úroveň 162 koní a 463 Nm točivého momentu.

Kdo se ale rozhodne pro kompletní úpravu, bude muset sáhnout hluboko do kapsy. Defender Classic Works Upgrade Kit totiž vyjde na 16.995 liber (cca 475.300 Kč), za což ale majitel kromě úprav vozu dostane i speciální plaketu na karoserii a také možnost prohlídku areálu Land Rover Classic v Coventry.

Naopak nejlacinější úpravou je pořízení samotných 18 palcových litých kol „Sawtooth,“ která jsou určena pro vozy vyráběné od roku 1994. Ani tady však nečekejte žádnou láci – cena jednoho kola by se měla pohybovat okolo 12.000 Kč za kus.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku