Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Classic vrací k životu první generaci modelu Range Rover

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 2. 2017 • 16:17
21
8
Zobrazit náhledy (21)
Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover Land Rover Range Rover
Divize Land Rover Classic v rámci programu Range Rover Reborn nabídne příznivcům první generace tohoto modelu pořídit si jeden z deseti vozů, které budou zrenovovány do stavu, který odpovídá nově vyrobenému automobilu.

Divize Land Rover Classic si pro Salon Rétromobile, který je zaměřen na historické automobily a je pořádán v termínu od 8. do 12. února letošního roku v Paříži, připravila premiéru programu Range Rover Reborn.

V rámci tohoto programu budu zrenovováno do stavu nového vozu podle výrobních specifikací automobilky Land Rover celkem deset vozů Range Rover z první generace. Všechny tyto automobily mají být v provedení s jediným párem dveří, v němž byl tento model nabízen v letech 1970 až 1981.

V Paříži bude vystaven první z těchto deseti automobilů, jímž je Range Rover z roku 1978, jehož karoserie nese lak v odstínu pojmenovaném Bahama Gold, jemuž odpovídá i zvolená kombinace barev v interiéru.

Pod kapotou pak pracuje atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 3528 cm3 s karburátorem Zenith-Stromberg 175 CD, který disponuje výkonem 98 kW při 5000 min-1 a točivým momentem 251 N.m při 2500 min-1. S motorem spolupracuje čtyřstupňová manuální převodovka a uzamykatelný centrální diferenciál.

Land Rover Classic program Range Rover Reborn navazuje na loňský program Land Rover Series I Reborn a uvádí, že ceny zrenovovaných vozů budou začínat na částce 135.000 britských liber (zhruba 4.250.000 Kč).

Divize Land Rover Classic byla založena v roce 2015 jako Land Rover Heritage a své současné označení dostala na jaře loňského roku. Vedle výše zmíněných programů se věnuje dodávkám originálních dílů pro historické modely a nabízí svezení s klasickými vozy v rámci programu Land Rover Heritage Driving Experience.

Témata
Avatar - ladsla
7. 2. 2017 11:03
Re: Jen zasnu
RR1? Určitě
7. 2. 2017 06:59
Re: Jen zasnu
Ne "jako", ty lidi to delaj do stavu novyho. Treba vim jak se dela auto, ze to pak ziska cenu evropsky youngtimer roku ;-) I jsem na to redil ptakoviny typu noveho zaskleni s homologaci, i kdyz us se 20 let nevyrabi. Ty auta maj komplet nasopovany/ nazinkovany ramy, boudy vyvareny. Staci se juknout treba jak opravujou v OWR stary toyky. Kdyz chces od nekoho dat dohromady staryho offa-100tkc zaklad, 200-300 vymazleny auto a kolem 0,5 mio je uz vlastne stavba "novyho". 4mega je nesmysl.
Avatar - MDK
6. 2. 2017 22:11
....
Tady je drobet jetej po německým důchodci, skoro zadarmo, jen štrejchnutej o pařez.
https://www.tipcar.cz/inzerat/land-rov…
Avatar - Ja Prvni 123
6. 2. 2017 21:28
Re: Jen zasnu
???
Co bylo na stříkačkách průserového?

Odservisoval jsem desítky RR a Discover s osmiválci se vstřikováním... a nějak negativní zkušenosti nemám.
Avatar - ladsla
6. 2. 2017 19:50
Re: Jen zasnu
Stříkačky byly průser už jako nové. Pokud jde opravdu o repasování původního auta, pak je karburátor logické řešení a myslím že i jediné možné....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku