Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top: Aby mohl zaparkovat, rozebrali ho

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 1. 11. 2018
9
Zobrazit náhledy (9)
Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top
Land Rover pro obchodní dům Selfridges postavil Defender 110 Works V8 Soft Top, který zaujme svým vzhledem i parkovacím místem a způsobem, jakým na něj byl dopraven.

Land Rover začátkem letošního roku oživil již nevyráběný Defender prostřednictvím Works V8 Edition. Ta zůstala věrná jeho tradičnímu vzhledu a spojila jej s pětilitrovým atmosférickým osmiválcem o výkonu 298 kW (405 k) a točivém momentu 515 N.m.

Mezi zástupce speciální edice, v níž má vzniknout 150 vozů patří i Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top pro obchodní dům Selfridges v Londýně. Tento exemplář si vedle svého vzhledu zaslouží pozornost i díky tomu, že se s ním mohou setkat návštěvníci zmiňovaného obchodního domu přímo na prodejní ploše.

Historie tohoto vozu se začala psát před lety, když opustil brány automobilky jako standardní Defender 110 Pick-Up s motorem 2.2 TDCi v provedení pro modelový rok 2016. Před pěti měsící ovšem zamířil do dílen Jaguar Land Rover Classic Works v Coventry, aby se stal jedním ze zástupců Works V8 Edition.

Proměna v jedinečný Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top zabrala 930 pracovních hodin a výsledkem je vůz, který se vedle výše zmíněného osmiválce pyšní i odstínem laku karoserie, pojmenovaným Bronze Green, v kombinaci se žlutou plátěnou střechou, kterou zdobí logo společnosti Selfridges, zatímco interiér zdobí specifické čalounění sedadel a dřevem obložená ložná plocha.

Land Rover Defender 110 Works V8 Soft Top byl po svém dokončení opět rozebrán, aby mohl být za pomoci lešení a jeřábu dopraven skrze okno v prvním patře obchodního domu Selfridges do oddělení s pánskými oděvy. Zde byl následně během čtyř dnů opět sestaven a nyní působí jako atraktivní reklamní poutač.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku