Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Land Rover Defender jako Chelsea Truck Company Homage II je poněkud avantgardní klasik

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 3. 2019 • 03:53
7
Zobrazit náhledy (7)
Chelsea Truck Company Homage II Chelsea Truck Company Homage II
Chelsea Truck Company proměnila původně poměrně běžný Land Rover Defender 90 v jen těžko přehlédnutelné monstrum, které svými předními partiemi připomíná Land Rover Series II.

Chelsea Truck Company, patřící pod křídla impéria Afzala Kahna, se specializuje na úpravy vozů značek Land Rover a Jeep. K největším oblíbencům tohoto úpravce pak patří modely Defender a Wrangler.

Specialitou oslavující spolupráci s výrobcem pneumatik Cooper Tires a zároveň jednou z nejnovějších kreací Chelsea Truck Company je Land Rover Defender 90 proměněný v Homage II.

Na první pohled zaujme žlutý odstín laku karoserie v kombinaci s jejím rozšířením o 200 mm a provedením předních partií se světlomety umístěnými u masky chladiče ve stylu typickém pro Land Rover Series II, vyráběný od roku 1958 do první poloviny sedmdesátých let dvacátého století.

Vedle těchto úprav došlo k ještě jedné zásadní změně a to prodloužení rozvoru náprav o 203 mm, přičemž většina z tohoto prodloužení připadá na přední partie. Chelsea Truck Company bohužel nezmiňuje pohonnou jednotkou, ale předpokládá se, že pod kapotou se ukrývá původní přeplňovaný vznětový čtyřválec s výkonem kolem 90 kW.

Za úpravami karoserie pak podle informací Chelsea Truck Company nemá u Homage II nijak zaostávat ani provedení interiéru, v němž vládne kvalitní kůže, která je kromě sedadel použita i palubní desce, středové konzole a řadě dalších částí včetně slunečních clon.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku