Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus chystá na Detroit tajemnou premiéru. Bude to luxusní granturismo?

Michal Fokt Michal Fokt 5. 1. 2016 • 05:09
33
1
Zobrazit náhledy (33)
lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky lexus premioveznacky
Luxusní japonská značka chystá na blížící se NAIAS překvapení, reprezentované nagumovanými stopami na asfaltu. Copak to asi bude?

Příští týden bude "město automobilů" hostit světovou premiéru značky Lexus. Toyota je zatím tajemná a první teaser ukazuje jen stopy od pneumatik a oznámení, že půjde o debut, "nemající obdoby". Jistě, marketingoví specialisté rádi přehánějí, jisté ovšem je, že to nebude nějaký předokolkový hybrid.

Vlastně je téměř jisté, že se bude jednat o produkční verzi konceptu luxusního granturisma LF-LC, která by měla být vybavena osmiválcovým motorem a nést označení LC 500, respektive LC 500h v případě hybridní verze. Lexus už dříve informoval, že superauto LFA nebude mít v dohledné době ideového nástupce a namísto toho se Japonci soustředí na auto, které lépe zapadne do modelového portfolia.

A takovým vozem bude nepřímý pokračovatel luxusního korábu SC 430, jenž ovšem bude mít tentokráte karoserii kupé a dynamické tvary, naznačující sportovnější ambice vozu. proslýchá se, že LC 500 dostane atmosférický V8 5.0 z RC F se 470 koňmi, zájemce o hybrid se bude muset spokojit v novým V6 3,5 l a elektromotorem o společném výkonu přes 470 koní. Vrcholem nabídky by se měl stát model LC F s úctyhodným výkonem 600+ koní, vydolovaným ze dvakrát přeplňovaného V8 4.0. tak doufám, že většina toho se 11. ledna potvrdí.

Související články

Témata
5. 1. 2016 15:57
470hp z hybridnej V6?
no som zvedavy na 500h. 2GR-FSE maju cca 214kW (cca 300hp), a hoci elektromotor ma dalsich necelych 150 kW, dokopy daju tak ci tak len 250kW (cca 350hp). Cakat z novej atmosferickej 3.5l V6 o 120+ koni viac je asi utopia... navyse, ked maju novy motor 2GR-FKS (2GR-FXS pre hybridy) v modelovych radoch 2015 s este nizsim vykonom. Zeby dosiel na psa mraz a oturbene nebudu uz len stvorvalce?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud