Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Lexus představuje koncept SUV, s nímž lze vyrazit skutečně kamkoliv

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 20. 7. 2019 • 16:51
30
7
Zobrazit náhledy (30)
Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept Lexus GXOR Concept

Druhá generace modelu GX, stojícího těsně pod vrcholem v nabídce SUV prémiové japonské značky, se v rámci prezentace poslední modernizace dočkala vzniku výjimečného konceptu pro cesty do skutečné divočiny.

Na severoamerickém trhu nabízí Lexus svým zákazníkům pestrou paletu SUV. Nejmenším z je UX, nad nímž stojí NX a RX, Zatímco vrcholem jsou GX a LX. Model s označením GX je sesterským modelem Toyoty Land Cruiser a na trhu je od roku 2002. Stále aktuální druhá generace tohoto modelu nastoupila v roce 2009 a od modelového roku 2014 figuruje v nabídce výraznou maskou chladiče, spojující prakticky všechny v současnosti nabízené zástupce značky Lexus.

Lexus GX se pro modelový rok 2020 dočkal v rámci modernizace i paketu Off-Road, osvěžujícího vzhled exteriéru a provedení interiéru ve stylu nejnovějších modelů značky. V souvislosti s prezentací omlazení si Lexus připravil i koncept, který za označením GXOR ukrývá SUV, s nímž lze vyrazit do skutečného terénu.

Lexus GXOR stojí na 18palcových kolech s terénními pneumatikami a pro výlety mimo bezpečný asfalt se může mimo jiné pochlubit, novým odpružením a zvýšenou světlou výškou, ochrannými plechy podvozku, navijákem usazeným v přídi, sáním vyvedeným podél A sloupku karoserie ke střeše, světelnou rampou a robustním nosičem na střeše.

V zavazadlovém prostoru pak má GXOR umístěnu sestavu úložných schránek, v nichž může být umístěna rybářská i lovecká výbava nebo třeba motorová pila. Samotný automobil pak doplňuje přívěs, který lze rozložit v malý karavan.   

video

Pod kapotou pak má GXOR ukrývat zážehový atmosférický vidlicový osmiválec o objemu 4,6 l s nejvyšším výkonem 221 kW (301 k) a točivým momentem 446 N.m, spolupracujícím se šestistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Sériový Lexus GS disponuje na severoamerickém trhu stejnou technikou.

Lexus prozatím nezmiňuje možnost proměny konceptu GXOR v součást nabídky sériových modelů, ale bude jej prezentovat veřejnosti během akce FJ Summit, pořádané v Ouray v americkém Coloradu od 21. července letošního roku. Pro zájemce o takto upravený Lexus GS pak nejspíš nebude velký problém splnit si svůj sen díky řadě severoamerických společnosti, specializujících se na úpravy terénních automobilů.

Zdroj: Lexus

Související články

Témata
Avatar - drack2
21. 7. 2019 23:15
Re: Chybka
Tak dik :D
Avatar - Hammunasakra
21. 7. 2019 12:26
Re: Chybka
Proti dřívějšku = po machi(avelli)ho změnách (úrovně ACZ a úrovně diskuzní platformy) už spíš jen pár víc či míň zklamaných až znechucených = čitateľov
Avatar - speedfred
21. 7. 2019 11:46
Re: Chybka
Skúšajú akých pozorných majú čitateľov.
Avatar - Hammunasakra
21. 7. 2019 10:26
Re: Chybka
Smutně obří propad diskuzí = je všeříkající ;-\

Je to jak sem napsal jinde myslim zrovna pod tim MX-5 vs BRZ = machi(avelli)ho ta práce navíc v přesčase baví a nedělá jí špatně = no trochu to přepísk se závěrama Honda Type R vs povedený Nošovice ale prostě ta práce která je u šéfredaktora navíc = ta neni problém. Problém je to v běžný pracovní době :-!
Avatar - KANKUNEN
21. 7. 2019 10:02
Re: Chybka
Je to jinak, má to vše do sebe zapadat, chyby, kvalita špatně předložených článků, forma diskuze a tím se přilákali do diskuze blbečci, namísto fandů aut. Machiho postřehy z Miaty a BRZ jsou výjimkou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku