Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mahindra Group přebírá plnou kontrolu nad Peugeot Motocycles

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 31. 10. 2019 • 03:47
6
Zobrazit náhledy (6)
Peugeot Metropolis 400i RX-R

Indická Mahindra Group získala plně do svého vlastnictvím nejstaršího výrobce motocyklů a skútrů na světě.

Mahindra Two Wheelers Europe, dceřiná společnost Mahindra Group, uvedla, že získala od PSA Groupe všechny akcie v Peugeot Motocycles, představující nejstaršího výrobce motocyklů a skútrů na světě. Indická společnost doposud vlastnila 51% podíl v Peugeot Motocycles, který získala od PSA Groupe v lednu roku 2015.

Převzetí plné kontroly nad výrobcem maloobjemových motocyklů a v současnosti především skútrů má Mahindra Two Wheelers Europe umožnit plně ovládat další vývoj produkce, upevňování pozice na důležitém evropském trhu a také expanzi do nových regionů včetně vybraných asijských trhů.

Plán růstu má v současnosti zahrnovat uvedení sedmi nových modelů v letech 2019 až 2021. Značka Peugeot Motocycles bude v Evropě posílena, přičemž Francie zůstane hlavním trhem a domovem sídla společnosti v historickém Mandeure.

Ještě důležitější pak má být skutečnost, že Mahindra bude v budoucnosti nadále používat značku Peugeot na základě obchodní licenční smlouvy mezi Peugeot Motocycles a PSA Groupe. Kromě toho se mají designéři automobilky Peugeot nadále podílet na navrhování a vývoji skútrů pro Peugeot Motocycles.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku