Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Malý elektromobil VW ID.1 bude mít zpoždění, prioritou se stane ID. Buzz

Ondřej Mára Ondřej Mára 10. 3. 2021 • 03:31
63
6
Zobrazit náhledy (63)
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ Volkswagen ID. BUZZ

Základní elektrický model značky VW, který měl lákat kombinací dostupné ceny a slušných parametrů, dorazí o dva roky později. Prioritou se tak stane představení modelu ID. Buzz.

Není žádným tajemstvím, že Volkswagen chystá kompletní modelovou rodinu elektromobilů se společným označením ID. Prozatím máme na trhu pouze hatchback ID.3 a crossover ID.4, světem už ale kolují spekulace o dalších elektrických přírůstcích. Včetně malého elektromobilu s označením ID.1.

Samotné označení je prozatím pouze spekulací, Volkswagen už přesto v minulosti potvrdil, že skutečně pracuje na základním elektrickém modelu, který by se měl cenou vejít zhruba do částky 20.000 euro. Kromě ceny však měl nový elektrický prcek zaujmout i slušným dojezdem a prostorností.

Novinka se měla původně představit někdy v roce 2023, nyní však automobilka uvedla, že projekt musí upozadit. „Plány na elektromobil zařazený pod modelem ID.3, jehož základní cena by měla být méně než 20.000 euro, musely být odloženy o dva roky,“ cituje web Autoexpress informace přímo z automobilky.

Podle dostupných spekulací by nejmenší elektrický Volkswagen měl být postaven na upravené verzi modulární elektrické platformy MEB-Lite, přičemž jeho vnější rozměry by mohly odpovídat zhruba současné generaci modelu Polo. Díky elektrickému pohonu a novému přístupu k ergonomii by však novinka mohla uvnitř nabízet prostor zhruba jako dnešní Golf.

Přesný důvod odložení projektu prozatím bohužel nevíme, podle britských kolegů se však nabízejí hned dvě možné varianty. Tou první je problém s bateriemi, respektive vývojem nové chemie pro baterie. Druhým problémem by pak mohla být slibovaná základní cena pod 20.000 euro, které nejspíš nebude úplně snadné dosáhnout

Zdržení projektu malého elektrického Volkswagenu však nemusí být hned špatnou zprávou, neboť zaměstnancům automobilky umožní více se věnovat jiným projektům. Nově by se tak prý prioritou mělo stát představení elektrické dodávky ID. Buzz, inspirované ikonickým busíkem, které je připraveno na příští rok.

Související články

Témata
11. 3. 2021 12:39
Typický VW
Typický VW - veľké sľuby a potom už len výhovorky, lebo skutek utek.
11. 3. 2021 08:22
Re: VW se evidetně chystá dobzučet....
Ty si už riadne vyskratovaný...
10. 3. 2021 23:14
Elektrizujici budoucnost se rychle blizi
Jasne, kdy jsi naposled psal, ze Elon Musk zchudl a ze Tesla zkrachuje?
:D
Je to DVA! dny, co jsi uvadel tuhle zbytecnou informaci...
https://www.auto.cz/diskuse/79513/1#…
Wtf

https://www.kurzy.cz/…le-naznacuje-ze/
Co rikas na toto?
;-)

Kdy uz ti dojde, ze pises rubbish?
10. 3. 2021 22:03
VW se evidetně chystá dobzučet....
...až k bankrotu, elektrobankrotu! :-O :-O :-O
Avatar - speedfred
10. 3. 2021 19:42
Re: Bzučíme jak čmeláčci
šeci na to ale dobzučíme
Články odjinud