Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

MAN uvádí nejvýkonnější šestiválec pro zemědělské stroje ve své historii

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 17. 8. 2019 • 17:33

MAN Engines, divize společnosti MAN Truck & Bus, odhaluje nový přeplňovaný vznětový šestiválec. Novinka je určena pro použití v zemědělských strojích.

 

MAN Engines představí nový motor veřejnosti poprvé spolu s dalšími pohonnými jednotkami pro zemědělské stroje na veletrhu Agritechnica, pořádaném v listopadu letošního roku na výstavišti v Hannoveru.

Nová generace motorů o objemu 16,2 l představuje nejvýkonnější řadový šestiválec, jaký byl kdy u MAN Engines vyvinut a vyráběn pro zemědělské stroje. Přesné specifikace mají být k dispozici během jeho podzimní premiéry, ale navržen je pro aplikace, které vyžadují skutečně vysoký výkon.

MAN Engines uvádí, že tento nový vznětový šestiválec je ideální pro použití v těžkých zemědělských strojích s náročnými profily zatížení, jako jsou sklízecí řezačky nebo velké kombajny. Nový motor zároveň vyplní mezeru, která je v současnosti mezi řadovými šestiválci o objemu 15,3 l a vidlicovými dvanáctiválci o objemu 24,2 l.

Veletrh Agritechnica patří k nejvýznamnějším mezinárodním setkáním odborníků na zemědělskou techniku. Kolem tři tisíce vystavovatelů prakticky z celého světa zde prezentují svou techniku pro profesionální rostlinnou výrobu.

Zdroj: MAN SE

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud