Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mansory chrlí jednu úchylárnu za druhou. Budou vás z nich bolet oči

Jan Zajíc Jan Zajíc 5. 3. 2020 • 05:35
57
1
Zobrazit náhledy (57)
Mansory Audi RS6 Mansory Audi RS6 Mansory Audi RS6 Mansory Audi RS6 Mansory Audi RS6 Mansory Audi RS6 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Bentley Continental GT V8 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Mercedes-Benz G63 Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Rolls-Royce Cullinan Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus Mansory Venatus

V Německu sídlící úpravce Mansory v posledních dnech chrlí jednu novinku za druhou. A jak to tak u této firmy bývá, všechny jsou poněkud křiklavé. 

Společnost Mansory od začátku března ukázala hned pět novinek, které přichystala pro ženevský autosalon. Rozhodně se při úpravách nedržela zkrátka, posuďte sami.

Začněme třeba u kabrioletu Bentley Continental GT V8, který v Mansory vybavili agresivním bodykitem s výrazným zadním spoilerem, 22palcovými koly, třpytivými světlomety a také nevšední kombinací barev.

Především provedení interiéru je velice nápadné, a to díky čalounění výraznou zelenou kůží. Úpravce se však podíval také na motor a zvedl výkon přeplňovaného osmiválce z 542 na 640 koní. Kabriolet tak z klidu na stovku zrychlí za méně než 4 sekundy.

Mnohem agresivněji vypadá vůz pojmenovaný Mansory Venatus, což je přepracované Lamborghini Urus. Tohle SUV od úpravce dostalo opět vlastní bodykit, tentokrát ovšem extrémně "košatý". Nechybí nové nárazníky, nové lemy blatníků, nápadný difuzor, zadní křídlo či střešní spoiler. A samozřejmě tu jsou nová kola.

Uvnitř firma použila zejména modrou kůži, jejíž odstín opět nelze popsat jako decentní. Atmosféru doplňují křiklavě zelené detaily. A podívejte se do galerie, co Mansory umí udělat se stropem.

Do "parády" si německá firma vzala také Rolls-Royce Cullinan. Výsledek dostal jméno Coastline a recept byl podobný jako v předchozích případech. Dvoubarevná karoserie dostala sportovní bodykit a obrovská kola, tedy výbavu, která k luxusnímu SUV tradiční britské automobilky tak úplně nepasuje. Navíc došlo i na snížení podvozku.

A vnitřek? Interiér Mansory vyplnilo kůží tyrkysové barvy...

Asi nejobyčejněji z novinek vypadá upravené Audi RS 6 Avant, které obdrželo agresivní bodykit s novými nárazníky, karbonovou přední kapotou, několika spoilery či novým difuzorem. Kola jsou 22palcová.

Vnitřek tentokrát nehýří barvami, zato je snad každá plocha čalouněna kůží nebo Alcantarou. A opět se zvedal výkon, z 600 koní na 730. Z nuly na sto kombík akceleruje za 3,6 sekundy.

Nejvíc práce ovšem mělo Mansory s vozem, jemuž říká Star Trooper Pickup. Jde o přepracovaný Mercedes-AMG G 63 - a jak asi tušíte, firma z něj udělal pick-up.

Zajímavé je, že vůz má jediný pár dveří, přitom aktuální "géčko" je k dispozici výhradě se dvěma páry dveří. Verze od Mansory je také jen dvoumístná, za sedadly však nabízí korbu pro náklad.

A je také hodně rychlá, díky výkonu 850 koní prý stovku pokoří za pouhé 2,5 sekundy.

Mansory plánuje postavit jen 7 exemplářů. Cenu bohužel neznáme.

Doporučujeme

Témata
6. 3. 2020 07:54
A zas jeden debilný nadpis
"Mansory chrlí jednu úchylárnu za druhou. Budou vás z nich bolet oči."

Tak ja neviem, páni redaktori, čo si vy o svojich čitateľoch myslíte? Že sme úplní debili a nemáme vlastný úsudok? Fakt máte takú neodbytnú potrebu vymýšľať do nadpisov takéto stupidity a podsúvať nám svoje súkromné názory? Tak to sa ospravedlňujem, že si názor dokážem spraviť sám a rozhodnúť sa, či niečo považujem za dobré alebo nie, alebo dokonca za úchylné. A keď z niečoho pána redaktora bolia oči, neviem, kde prišiel k názoru, že to tak musí pôsobiť na všetkých. Takže ako sorry, bez ohľadu na to, ako vozidlá od Mansory vyzerajú, úchylní mi občas prídete vy.