Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Martin Vaculík: Startujete auto s vyšlápnutou spojkou? Tyto motory tím trpí nejvíce

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 6. 10. 2021 • 07:04
18
36
Zobrazit náhledy (18)
VW/Audi 1.8 20V Turbo Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia Škoda Octavia

Téma startování auta se spojkou nebo bez už Martin Vaculík ve své poradně řešil. Tentokrát prozradí, u kterých motorů vyšlápnutou spojku obzvlášť nedoporučuje.

Video technického experta Světa motorů o startování motoru se spojkou či bez mělo mezi fanoušky obrovský úspěch. Martin Vaculík v něm vysvětluje, proč u všech automobilů, kde je to stále ještě možné, doporučuje startovat bez vyšlápnuté spojky. Pravda, v řadě moderních vozů už něco takového nejde, neboť je sešlápnutí spojky vyžádáno hláškou na palubním počítači.

A Martin dokonce říká, že ne všechny motory musejí takovým zacházením trpět. Některé můžete startovat s vyšlápnutou spojkou a v průběhu celého životního cyklu vozu tím nezpůsobíte sebemenší závadu. Jenže potom jsou agregáty, u kterých byste si měli dávat obzvlášť velký pozor. Technický specialista vám v dnešní videoporadně prozradí, které to jsou.

První díl minisérie o startování se spojkou si můžete pustit níže. A nezapomeňte, že upoutávky na nová videa Martina Vaculíka najdete už teď na našem instagramovém účtu @auto.cz.

video

Související články

Témata
19. 10. 2021 11:43
Re: Re: Když jsme u té spojky...
Celé vlákno začíná u zmáčknuté spojky. ;-)
Avatar - Mikesus
8. 10. 2021 09:20
Re: Už zase?
i corolla z roku 2000 to vyžadovala.
Avatar - Mikesus
8. 10. 2021 09:19
Re: Už zase?
ono to bude tím, že škodovky to mají tak poslední 3 roky. Ostatní výrobci, se kterým jsem měl možnost jezdit, to měli snad už od přelomu milénia.
Avatar - Mikesus
8. 10. 2021 09:18
Re: Když jsme u té spojky...
mně táta učil sledovat semafory. Nestát na spojce, ale koukat na vedlejší semafor, nebo semafor pro chodce. Když z vedlejší strany padne červená, nebo chodcům na naší straně, tak za chvíli skočí zelená a už můžu být připravenej a nezdržovat. Bohužel dnes ( ani starší řidiči ) nejsou často schopni sledovat víc než jedno světlo a jednu ručičku na budíkách.
Avatar - Mikesus
8. 10. 2021 09:15
Re: Když jsme u té spojky...
bohužel. a do toho tu budou tihle řidiči brečet, že mizí manuály, protože oni automat nepotřebují. Jen pak jsou v Praze kolony, protože např auto z vedlejší se rozjíždí na hlavní tak půl minuty a ti za ním musí brzdit a už se tvoří dominový efekt v té do té doby jedoucí koloně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud