Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Maserati Ghibli se představí příští rok, možná vznikne i odvozená Alfa Romeo

17. 11. 2012 • 01:04
33
Plány na sedan Maserati menší než nové Quattroporte nabírají konkrétnější obrysy.

Mateřský koncern Fiat má se značkou Maserati velké plány, chce radikálně zvýšit prodeje prestižní značky: z loňských šesti chce vyrůst na 50 tisíc. Růst se pochopitelně nebude zakládat na sportovních modelech, ale na sedanech a SUV.

Kromě šesté generace vlajkové lodi Quattroporte, která se odhalila minulý týden a výstavní premiéru má v lednu na autosalonu v Detroitu, se chystá i menší sedan. Quattroporte řádně povyroste, zřejmě až na 5,3 metru, a tak nový model – přímý konkurent například pro BMW řady 5 – bude mít dostatečný životní prostor.

Novinka, která dostane název Ghibli, dosáhne k hranici pěti metrů a zřejmě dostane techniku odvozenou od Lancie Thema, resp. Chrysleru 300. Šéf Fiatu Marchionne připustil, že by na těchto základech mohl vzniknout i sedan Alfa Romeo s pohonem zadních kol.

Výroba bude probíhat společně s Quattroporte v Officine Maserati Grugliasco, tedy bývalé továrně Bertone nedaleko Turína. Ta již zahájila testovací provoz s prvními kusy Quattroporte.

Premiéra nového sedanu se zřejmě odehraje už na jaře, zahraniční média tipují dubnový autosalon v Šanghaji. V roce 2014 pak přijde SUV Maserati Levante, které zatím bylo prezentováno v podobě konceptu Kubang.

Témata
Avatar - white label
20. 11. 2012 00:44
Re: Maserati vs Alfa
Jo, po této stránce je to "hybrid"... 8-s
Avatar - Ronault.
19. 11. 2012 20:52
Re: Maserati vs Alfa
Aha... no jo, to byl ale fígl od VW, blatníky 3G, kapota a maska 4G... si říkám, že ten kabriolet 4G je fakt divný a nepěkný >:D
Avatar - Hammunasakra
19. 11. 2012 20:39
Re: nová Alfa? Super!
:-)
Avatar - white label
19. 11. 2012 12:42
Re: nová Alfa? Super!
Potkávat by se zase mohly hlavně Alfy na cestách, ideálně i navzájem, nikoli pouze v servisu a při trpělivém čekání (na autosalonu) na svého případného majitele. ;-)
Avatar - white label
19. 11. 2012 12:08
Re: Maserati vs Alfa
Právě proto jsem napsal "!prakticky! pouze generace tři."
Už když se podíváš na auto ve svém třetím odkazu (1998-2002) pozorněji tak snadno zjistíš, že má z Golfu IV pouze přední kapotu, světla, masku, oba nárazníky (plus klika třetích "dveří) a zpětná zrcátka, tedy to co se dá bez celkového většího zásahu do vozu poměrně snadno obměnit.
Naopak zadní světla, přední a zadní blatník (s drobným přizpůsobením k obměněným dílům), nebo dveře zůstaly z třetí generace a pro ni typickými prolisem přes celou délku vozu v linii těsně nad klikou, což je něco, co u IV. g. vůbec nenajdeš.
Že se skutečně stále jedná (i technicky) o základ z třetí g. Golfu jasně prozrazují i obvodem malá kola ze třetí generace, jednou z nejzásadnější změn čtvrté generace totiž byla právě velká kola (obvodem/průměrem pneu). A v neposlední řadě je tu i interiér prakticky shodný se třetí g., až na detaily, jakým je např. volant ze čtvrté g.
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]

P.S. I tady se logicky píše o současné g. GC, jako o třetí:
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku