Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Máte žluté nebo oranžové auto? Bude se vám dobře prodávat

Michal Fokt Michal Fokt 15. 8. 2016 • 22:09
8
Průzkum ukazuje, že prodejní cenu ojetého auta ovlivňuje barva jeho karoserie.Nejlépe prodáte oranžové, nejhůř zlaté

Web iseecars provedl rozsáhlý průzkum, zahrnující 1,6 milionu vozů se stářím tří let, s cílem zjistit, jak klesá zůstatková hodnota aut v závislosti na barvě karoserie. Ukázalo se, že barva vozu hraje poměrně významnou roli v tom, za kolik ojeté auto prodáte.

Je to možná poněkud překvapivé, že za nejvyšší cenu prodáte auta s výraznými, zářivými barvami karoserie. Oranžová auta mají pokles hodnoty 21,6 %, je ovšem fakt, že jde o barvu opravdu vzácnou. Špatně si však nevede ani žlutá, u ní klesá hodnota o 22 %. Vcelku dobře na tom jsou ještě zelená, hnědá a červená, která se také pohybují nad průměrem.

Kolem průměru se pohybuje dnes tak oblíbená bílá, ale i šedá, modrá a černá. Pod ním jsou pak stříbrné a béžové vozy, vůbec nejhorší je však zlatá. Auto s ní ztratí v průměru 33,9 % hodnoty, je ovšem překvapivé, že rychleji, než s touto barvou, se prodají jen černá a šedá auta. Naopak nejdéle vám doba zůstane béžová ojetina - skoro 56 dní.

Ale vlastníci oranžových a žlutých aut, neradujte se předčasně, statistiku ovlivňuje fakt, že zářivé laky mají povětšinou sportovní vozy, které mají najeto málo kilometrů a je u nich vyžadována určitá odlišnost od davu. To koneckonců potvrzuje i zjištění, že tvoří společně pouze 1,5 % všech vozů.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
15. 8. 2016 17:28
Re: žlutá
Taga se do toho nepocitaj ;-)
15. 8. 2016 17:26
Re: a co žlutá metalíza?
Kamo cos to udelal? Mysli priste. Vsechny zlaty hnedy bezovy a podobny barvy si kupujou bukvice. A protoze je jich je min, nez normalnich lidi, tak se prodavaj dlouho. Jasny?
15. 8. 2016 16:01
Zelená
Je pravda,že své první svítivě zelené Lupo jsem prodal za dva dny. a otec svou Mazdu 323 v lahvově zelené prodával měsíc a půl... :-) Asi na tom fakt něco bude.
Avatar - Wojta101
15. 8. 2016 15:14
žlutá
Takže když jsem na hnědé auto nalepil žlutou folii, tak jsem ho zhodnotil >:D Ale předchozí žlutý Ignis Sport jsem prodával dlooouho, ale to asi nebyla chyba barvy, jako neznámosti toho modelu. A červeného Swifta táta prodával 3 měsíce.. kdyby byl (hnusně) tmavej nebo prodá se rychleji... no jednodušeji. Jako všechna běžná auta, barvy si hledají kupce. Tmavé, bílé a šedé koupí kdokoli.... A ty já nemám rád, proto mám obě žlutá >:D
Avatar - Bully_
15. 8. 2016 15:08
Re: Mozem len potvrdit
To bylo na 100% prave tou barvou vozu :yes: Muj cerveny CTR si nasel kupce sice taky hned, ale kdyby byl zluty nebo oranzovy, urcite by zmizel jeste driv, nez bych ho vubec nekomu nabidl >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku