Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda chystá znovuotevření svého muzea, nabídne i virtuální verzi

Ondřej Mára Ondřej Mára 22. 4. 2022 • 21:05
11
Zobrazit náhledy (11)
Mazda Museum Mazda Museum Mazda Museum Mazda Museum Mazda Museum Mazda Museum

Muzeum sídlící v japonské Hirošimě, sídle automobilky, otevře dveře po několikaleté renovaci.

Automobilka Mazda plánuje již zhruba za měsíc otevřít dveře svého muzea v japonské Hirošimě, kde sídlí také vedení značky. Muzeum bylo v minulých letech zavřeno a procházelo kompletní renovací, již brzy by však mělo být připraveno uvítat návštěvníky z celého světa. Dostupná totiž bude i virtuální prohlídka.

Exteriér i interiér muzea pracuje především s monotónními odstíny, které doplňuje světlo v hřejivých barvách a nechybí ani dekory z dřevěného obložení. Celý koncept tak vychází z designového jazyka, který automobilky v posledních letech používá také u svých modelů.

Uvnitř muzea by mělo být celkem deset oddělených výstavních zón, které by se od sebe měly odlišovat dekory i osvětlením. Rozdělení zón je přitom v současnosti následující:

V uvítací hale, rozvíjející současný designový styl značky, jsou vystaveny nejnovější modely. Zóna 1 je věnována období let 1920 až 1959, zóny 2 a 3 se věnují období od roku 1960 a sledování cesty značky k diverzifikaci svého portfolia. Zóna 4 je pak vyhrazena motosportu v globálním měřítku a úspěchům značky.

V zónách 5, 6 a 7 se muzeum opět věnuje období od roku 1960 a rozvoji značky. Zóna 8 je věnována technologiím, zóna 9 provede návštěvníky výrobní linkou a desátá zóna ukazuje vize značky pro následujících 100 let. Na své si tedy může přijít opravdu téměř každý. Nechybí přitom ani místa k odpočinku.

Kdo se nemůže dostat do Hirošimy, může využít on-line prohlídku například prostřednictvím svého počítače, tabletu nebo mobilního telefonu. Zatím je prohlídka pouze v Japonštině pro domácí trh, brzy se však očekává příchod mezinárodní verze v Angličtině. Značka navíc připravila i speciální kanál s obsahem pro děti, který jim má zjednodušeně přiblížit automobilový průmysl a jeho součásti.

Související články

Témata
Články odjinud