Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mazda MX-5 2015: unikla oficiální skica

Michal Fokt Michal Fokt 1. 4. 2014 • 17:38
2
12
Oproti všem předpokladům se čtvrtá generace Mazdy MX-5 objeví už za pár dní na autosalonu v New Yorku. Takto by měla vypadat.

Před pár dny jsem vás informoval o velkých oslavách Mazdy na nadcházejícím autosalonu v New Yorku, kde nebude chybět kompletní průřez letos už pětadvacetiletou historií nejprodávanějšího sportovního auta planety. I přesto Japonci tvrdošíjně prohlašovali, že debut čtvrté generace proběhne až v šestadvacátem roce existence modelu a to z úcty k tradici na autosalonu v Chicagu.

Nyní je všechno, zdá se, jinak. Informace o oslavách čtvrtstoletí MX-5 sice vyvolaly spekulace, že Mazda v NY něco z MX-5 ND ukáže, minimálně její nové šasi, nicméně oficiálně nebylo nic jisté. Nyní to sice také není potvrzeno přímo automobilkou, ale vypadá to, že na New York Auto Show bude nakonec představena příští MX-5 kompletně, byť patrně ve fázi konceptu nebo možná lépe řečeno prototypu.

Kolegům z portálu Carscoops se povedlo získat skicu auta a právě i informaci, že se premiéra na New York chystá. Jak už vyplulo na povrch dříve, příští Miata bude spoléhat na atmosférické motory Skyactiv 1.5 a 2.0 a měla by vážit pod tunu. Tou horší informací je, že už to, alespoň soudě podle zmíněné skici, nebude MX-5. Jako příznivce MX-5 a majitel jedné z nich jsem se obával, že Mazda neodolá pokušení udělat "Mazdu6 bez střechy" a zdá se, že neodolala. Novinka se nezdá mít s předešlými generacemi po stránce designu společného naprosto nic a to je asi škoda. Ale s konečným soudem pochopitelně ještě chvíli počkám.

Související články

Témata
1. 4. 2014 20:53
Re: Klasika
Je to sice kult, ale v USA na tom jazdia vyhradne baby a ti "ini". :-)
Avatar - šmoula nešika
1. 4. 2014 18:04
Klasika
MX-5 je kult. Stačí jen ostřejší mužnější linie, propracovanější maska a větrání brzd, přední světla, prostornější vnitřek a laky z trojky a stojí tu nádherný malý roadster. Nic víc, nic míň. Tohle auto má působit líbivě, ale zároveň účelně a nepřekombinovaně. Doufám, že se bude příď více podobat minulé generaci a profil zase studii.
Avatar - šmoula nešika
1. 4. 2014 17:50
Re: Fajn
Z Itálie... to ještě potrvá. Tedy, jak jsem psal zde: [odkaz] , přál bych jim to, ale dokud neuvidím v nejbližší době od Alfy něco opravdu nového a dostupného, bude mě ta představa na dobrý výsledek opouštět jak život Schumiho ;-\
1. 4. 2014 14:15
Re: Fajn
Veď to je F - Type s nalepeným predkom Mazdy 6 >:D . Mohol sa grafik troška viac posnažiť.
Avatar - Czerwik
1. 4. 2014 14:07
Re: Fajn
PREBOHA 8-s :-O
Články odjinud