Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren a Sparco nabízí závodní kombinézu s extrémně nízkou hmotností

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 11. 2018 • 07:29
5
Sparco McLaren SP16+ je oficiální označení pro závodní kombinézu, o níž společnosti Sparco a McLaren Automotive uvádí, že je nejlehčí na trhu.

Sparco i McLaren patří mezi špičku ve svých oborech a výsledkem jejich spolupráce se stala kombinéza pro závodní jezdce, která byla schválena organizací FIA, je využívána piloty stáje McLaren F1 Racing a míří na trh, což znamená, že si ji může objednat prakticky kdokoliv.

Sparco McLaren SP16+ i přes splnění všech bezpečnostních požadavku organizace FIA vyniká svou hmotností pouhých 590 gramů. Ta je uváděna pro provedení ve velikosti 52, v němž v této kombinéze zapózoval Bruno Senna. Ve srovnání s ostatními kombinézami svého druhu má mít Sparco McLaren SP16+ o 10 procent nižší hmotnost.

Každý exemplář této kombinézy je vyráběn v Itálii a jen šití má zabrat více než 12 hodin. Samozřejmostí je přizpůsobení postavě konkrétního jezdce a provedení barev podle jeho představ či potřeb závodního týmu. Kombinéza pak může být doplněna i o kapsy, jimiž její standardní provedení nedisponuje.

Vedle nízké hmotnosti a provedení na míru nabízí kombinéza i vysokou míru bezpečnosti a samozřejmostí jsou zde bezešvé lemy zápěstí i kotníků z Nomexu a použití dvou vrstev materiálu s odolností proti vysokým teplotám, vynikajícího svou nízkou hmotností.

Sparco McLaren SP16+ uvádí její výrobci na trh s cenou od 2344 britských liber (zhruba 69.000 Kč).

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku