Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

McLaren trvá na svém: Na SUV není nic zajímavého

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 14. 9. 2019 • 04:18
39
8
Zobrazit náhledy (39)
McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna McLaren Senna

Britská automobilka už před časem informovala, že vytvoření vlastního SUV pro ně není nikterak atraktivní. I po čase si za tím stojí, pracuje však na elektromobilu.

Sportovně-užitkové vozy jsou světovým fenoménem a kromě běžných značek se o ně zajímají i ty exotické. Rolls-Royce, Porsche či Lamborghini už svá želízka v ohni mají, Ferrari a Aston Martin je na trh uvedou co nevidět. Zdá se, že automobilka, která nemá SUV, jako by neexistovala. S tím ale rozhodně nesouhlasí britský McLaren, který se do vlastního vozu této kategorie nežene.

V posledním rozhovoru to potvrdil ředitel divize McLaren Sports Series Darren Goddard. Říká, že na SUV a crossoverech není vůbec nic zajímavého. „Na těch autech není nic cool. Všichni je dělají jen kvůli tomu, aby zvedli prodeje. Přemýšlení o masové produkci a exkluzivním produktu je ale zcela rozdílné,“ vysvětluje, proč britská značka SUV nechce.

Byť McLaren nejde s davem, nemůžeme říct, že by se mu prodejně nedařilo. V roce 2018 vzrostly prodeje společnosti o 43,9 % na 4806 vozidel. To je lepší než Rolls-Royce, který v nejúspěšnějším roce prodal 4107 aut. A mnoho Britové neztrácí ani na loňský rekord Lamborghini, jež prodalo 5750 automobilů.

Zatímco SUV či crossover od McLarenu čekat nemáme, vlastní elektromobil automobilka skutečně chystá. Goddard ale uvádí, že celý proces je zatím stále v rané fázi. A říká, že vštípit elektromobilům ducha klasických sportovních aut bude ještě nějaký čas trvat.

„Stále nám jde především o zážitek z jízdy. Skutečně pracujeme na vlastním elektromobilu, ale pořád jsme více ve fázi výzkumu než vývoje,“ přiznává jedna z klíčových osobností wokingské společnosti. „Čekáme na správné technologie, které nám pomohou tyto strasti vyřešit. Sami víme, že to ještě není připravené a nedokážeme ani říct, kdy bude hotovo,“ dodává.

Témata
15. 9. 2019 11:07
počteníčko
S nadšením jsem otevřel tuto diskusi v očekávání hodnotných názorů. .....a zase ji bez nadšení opouštím...
Avatar - Beefcake
14. 9. 2019 23:57
Re: Logicke
Bla bla. Vem si prasek.
14. 9. 2019 23:18
Re: Logicke
Sklapni už ty pablb. Zasieraš to tu výplodmi svojho chorého mozgu viac ako je zdravé.
Avatar - CICERO
14. 9. 2019 22:17
Re: Logicke
utři bradu školáku, kape Ti z CéVéTé Tie váse TOPANKY zkur******* TOPANKY my máme česnakove topinky... a tvaružky… ty vaše hnidy... ehm teda halušky, :yes: doufám, že Tě potěší má legendárna story, o tom, že nejlepší jídlo sem jedl na slovensku od Rusky a byl to Těstovinovej salát co dům dal... takové fresh porno tos nezažil... Kolem a kolem ještě, že to nebyla Maďarka, by me palila huba ještě ted… :D ( to ber tak, jako, že mě nepálí ;-) )
Avatar - Beefcake
14. 9. 2019 20:57
Logicke
Ze automobilka, vyrabajuca supersporty, na tom nic nevidi.
Resp. nepotrebuje sa hnat za predajmi ako tie vyssie spomenute, lebo jej netecie do topanok.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku