Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-AMG pracuje na čistě elektrickém sportovním modelu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 11. 9. 2019 • 19:37
31
2
Zobrazit náhledy (31)
Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS Mercedes-Benz SLS

Mercedes-AMG vedle modelů s hybridním pohonem nabídne i elektromobil a údajně se již začalo s přípravami jeho vývoje.  

Mercedes-AMG se v současnosti plně soustředí na vývoj hypersportovního modelu Project One s hybridním pohonným ústrojím. V budoucnosti se ovšem můžeme od této značky dočkat i čistě elektřinou poháněného supersportovního modelu.

Tobias Moers, stojící ve vedení Mercedes-AMG, již během loňského autosalonu v Los Angeles v rozhovoru pro magazín Autoblog zmínil, že nevylučuje vznik nového vysokovýkonného vozu s elektrickým pohonem a uvedl tehdy, že se může jednat o ideového nástupce modelu Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive.

Ola Kallenius, člen představenstva Daimler AG, v rozhovoru pro magazín Autocar v souvislosti s novinkami pro autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem, potvrdil, že Mercedes-AMG již zahájil přípravu na vývoj svého prvního sériově vyráběného výkonného elektromobilu.

V současnosti se má jednat o hodnocení možných konfigurací budoucího elektromobilu a Ola Kallenius k tomu neuvedl bližší informace, ale zmínil, že nejen pro Mercedes-AMG je důležité se dostat do bodu, kdy již nebude důležité řešení pohonu, ale jen jeho schopnosti.

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive, který byl uveden v roce 2012 i jeho prototyp SLS AMG E-Cell, jehož představení se odehrálo v roce 2010, představují specifické vozy, které i dnes přitahují pozornost svou technikou a jízdními výkony.

Připomenout lze, že prototyp SLS AMG E-Cell měl u každého kola jeden elektromotor a disponoval výkonem 392 kW (533 k). Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládal tento elektromobil za 4,0 s a na 200 km/h za 11,0 s.

Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive, který byl odhalen v září roku 2012, disponoval nejvyšším výkonem 552 kW (750 k) a z 0 na 100 km/h akceleroval za 3,9 s. Na trh zamířil s cenou 416. 416.500 eur (podle tehdejšího kurzu 10,4 milionu korun). Podle dostupných informací se prodalo méně než 100 exemplářů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud