Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz a Bosch staví moderní testovací centrum v Brazílii

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 1. 2020 • 19:21
3

Společnosti Mercedes-Benz a Bosch se v Brazílii spojily, aby vybudovaly nejmodernější testovací centrum užitkových i osobních vozidel.  

Společnosti Mercedes-Benz a Bosch plánují, že kromě nákladních vozidel a autobusů bude v novém centru v budoucnu možné testovat i lehká užitková vozidla, osobní automobily a motocykly.

Nové testovací centrum nemá sloužit pouze společnostem Mercedes-Benz a Bosch, ale má být k dispozici i dalším výrobcům vozidel a jejich komponentů.

Nové centrum má být vybudováno na stávajících zkušebnách značky Mercedes-Benz v Iracemápolis v São Paulo. Počáteční stavební práce na novém testovacím centru začnou v první polovině roku 2020. Zahájení provozu je naplánováno na rok 2021.

Společnosti Mercedes-Benz a Bosch investují do centra 70 milionů brazilských realů, což je přibližně 15 milionů EUR. Nové centrum se zaměří na vývoj a testování systémů pro bezpečnost vozidel a jejich odpružení, jakož i systémů pro zvýšení energetické účinnosti a (polo) automatizovaného řízení.

Nové testovací centrum má zahrnovat pět různých oblastí s celkovou povrchovou plochou 400.000 metrů čtverečních. V rámci stavebního projektu se zvýší počet zkušebních tras v Iracemápolisu ze současných šestnácti na jednadvacet a vytvoří se také další dílny a kancelářské prostory.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud