Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes-Benz a Setra u svých autobusů sází na LED světlomety

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 12. 2018 • 00:45
4
2
Autobusy značek Mercedes-Benz a Setra mohou zvyšovat aktivní bezpečnost díky svému modernímu řešení světlometů.

Autobusy značek Mercedes-Benz a Setra patří ke špičce v rámci svých tříd. V případě bezpečnosti to pak platí dvojnásob a nemusí se nutně jednat pouze o asistenční systémy, sledující okolní provoz, ale rovněž o zlepšení viditelnosti řidiče autobusu i samotné zviditelnění vozidla nejen v nepříznivých klimatických podmínkách.

Divize Daimler Buses v souvislosti s osvětlením svých autobusů připomíná, že Federální statistický úřad Německa uvádí, že každá pátá dopravní nehoda, při níž dojde ke zranění, se stane za zhoršené viditelnosti.

Pro zajištění co nejlepší viditelnosti pro řidiče i pro samotné zviditelnění autobusů značek Mercedes-Benz a Setra nabízí divize Daimler Buses pro tato vozidla nová moderní LED světla, která jsou k dispozici na přání.

Hlavními LED světlomety s dosahem až 150 metrů mohou být v současnosti v rámci volitelné výbavy osazeny autobusy Setra TopClass a ComfortClass, které jsou určeny především pro dálkovou dopravu. V případě značky Mercedes-Benz jsou pak zmiňována především vozidla pro městskou hromadnou dopravu v čele s modely CapaCity L a zástupci řady Citaro.

Divize Daimler Buses uvádí, že více než 50 procent dopravních společností si nové autobusy Setra TopClass objednává s LED světlomety. Téměř každý druhý autobus Setra ComfortClass je dodán s LED světlomety a světelnými diodami je vybaveno i více než 30 procent městských autobusů řady Citaro.

Hlavní přednosti LED světlometů představuje nízká energetická náročnost, spolehlivost i životnost a jasnější světlo, které méně unavuje oči řidičů autobusů, což výrazně přispívá k vyšší bezpečnosti provozu.

Související články

Témata
29. 12. 2018 18:45
Re: Podivný titulek
Některé modely je mají ve standardu. Jiné mají zase standardně bi-xenon.
29. 12. 2018 09:22
Podivný titulek
Pokud jsou LED světla pouze volitelným příslušenstvím navíc za příplatek, těžko tvrdit že Mercedes a Setra na ně nějak sází. Uniká mi pointa příběhu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud